Як не попастися на вудку любителів маніпулювати людьми

Як не попастися на вудку любителів маніпулювати людьми

Поведінка людей у величезній мірі залежить від забобонів, вироблених роками звичок і кліше. Все це робить нас зручними мішенями для маніпуляцій, або дозволяє нам обернути ситуацію на свою користь (якщо ми вміємо це робити):

1. Просто поплескуючи співрозмовника по плечу і дивлячись йому в очі ваш співрозмовник може домогтися набагато більшої відкритості з вашого боку до своєї пропозиції або прохання. Не попадіться на цю вудку.

2. За ступенем розширення зіниці можна судити про ступінь невпевненості людини під час прийняття рішення. Чим менше людина в чому-небудь впевнена, тим вище ступінь його емоційного збудження, що веде до розширення зіниці.

3. Цією хитрістю часто користуються кишенькові злодюжки, коли хочуть що-небудь поцупити у п’яного: зав’язавши розмову з майбутньою жертвою, починають обережно розгойдуватися з боку в бік. Нетверезий чоловік думає, що це він сам гойдається, намагається «компенсувати» коливання і врешті-решт, обов’язково падає. Злодій кидається його піднімати і в цей момент обчищає кишені.

4. У людей з високим рівнем тестостерону, як правило, більш широкі лиця і видатні вилиці (скули). Такі люди часто бувають надмірно наполегливими, самовпевненими і навіть агресивними.

5. У нашому мозку червоний колір міцно пов’язаний з домінуванням і агресією. У боксера в червоній формі, наприклад, згідно зі статистикою, на п’ять відсотків більше шансів одержати верх, ніж у боксера, одягненого в синє.

6. Торговці досягли вершин майстерності в мистецтві управляти нашою свідомістю. Класичний фокус – помістити непомірно дорогий товар в одному ряду зі схожими товарами. Приміром: в магазині поруч стоять чотири схожі кавоварки. три з них коштують приблизно по 200 доларів і одна – 400 доларів. У порівнянні з переоціненою кавоваркою ціна трьох інших здається «цілком прийнятною». Насправді це означає тільки те, наскільки погано ми розбираємося в цінах на кавоварки.

8. Сміх – це «соціальна емоція», вона дозволяє нам обмінюватися своєю думкою про що-небудь. Коли ви смієтеся, то демонструєте співрозмовнику, що він вам приємний, що ви з ним згодні або що ви належите одній групі однодумців. Дослідження показують, що, посміявшись разом, люди набагато охочіше діляться своїми секретами або думками.

9. Голос жінки може сприйматися як більш-менш привабливий в залежності від її менструального циклу. Пік привабливості припадає на період, коли найбільш велика ймовірність зачаття.

Так що нікуди нам від нашої фізіології не дітися – так чи інакше вона істотно впливає на прийняті нами рішення. Але, розуміючи ці механізми, ми, принаймні, можемо намагатися «включати голову».

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *