У США продають справжні гвинтівки для дітей

У США продають справжні гвинтівки для дітей

Не знаєте, що подарувати маленькій дівчинці на день народження? Подаруйте гвинтівку! Вогнепальну, що стріляє справжніми патронами. Саме так і чинять багато батьків в цій країні.

Уже багато років поспіль в Америці йде рекламна акція «Моя перша гвинтівка». Мета – продати вогнепальну рушницю дітям віком від 5-ти до 12-ти років. Поширений калібр, який вибирають дітям, є 22-й. По країні вже продали понад 3 мільйони гвинтівок і рушниць.

Америка, як відомо, хранитель особистої свободи громадянина. Уже два десятки років йде громадське обговорення про обмеження права громадян на вогнепальну зброю. Але віз і нині там … Американці вважають, що вогнепальна зброя гарантована їм 2-ю поправкою до Конституції. І питання перегляду Основного документа ніколи не підніметься.

Як повелося в Америці, дітей привчають до зброї вже в ранньому віці. У п’ять років дитина може мати зброю 22-го калібру «обмеженого ураження», в у нас це називається «дрібнокаліберна гвинтівка». Для такого юного віку потрібна дуже проста зброя.

З історії відомо, що на початку 90-х років 20 століття, син з батьком Макніл розробили однозарядну гвинтівку 22 калібру, якраз підходящу для дітей. Гвинтівка називається Davey Crickett. Це майже копія гвинтівки конструкції Джона Мозеса Браунінга – Winchester 1900 року.

У минулі часи вона вважалася дуже ходовою зброєю в сільській місцевості Сполучених Штатів Америки. У другій половині 20 століття попит на них впав, через їх однозарядність, але тепер мабуть придалися для дітей.

Гвинтівка Crickett розроблялася спеціально для дітей. Простота конструкції і однозарядність, ідеально підходили для навчання. Маленький калібр (5,6 міліметрів). Вона безпечніша багатозарядної магазинної гвинтівки.

Підсумком простоти зброї стала й ціна – від 100 до 140 доларів США, а вага не перевищувала 1,2 кілограма. Зброя має різні матеріали обробки від дерева до рожевого пластику або ламінату. Кольорові гами спеціально були підібрані, щоб залучити дівчаток, які люблять рожевий колір.

Але є і найочевидніший й трагічний наслідок від такого розповсюдження зброї в США. У місті Баркесвілл штату Кентуккі 5-ти річний хлопчик випадково вбив з гвинтівки свою 2-х річну сестру. Дитина грала зі своєю гвинтівкою Cricket, яку їй подарували на день народження. Зброя виявилася зарядженою, і вистрілила прямо дівчинці в груди. Й такі випадки не поодинокі.

А ви б купили своїй дитині таке?

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *