Вчені вчитимуть бактерії добувати золото

Вчені вчитимуть бактерії добувати золото

Група вчених із Канади, що працює в університеті МакМастер виявила речовину, за допомогою якого бактерія Delftia acidovarans осаджує із розчину токсичне для неї золото. Цю властивість бактерії біологи сподіваються навчитися використовувати при отриманні золотих наночастинок й видобутку дорогоцінного металу.

Виявлення цього виду бактерій сталося десятиліття тому, на австралійських золотокопальнях. Delftia acidovarans осаджує золото за межами клітини, результатом чого стало темне гало, яким були оточені бактерії на чашках.

В планах біологів вже позначено отримання золота із відходів гірничодобувних шахт, які в даний час ніяк не використовуються, і також з морської води. До цього способів такого видобутку золота попросту не було, бо найдрібніші частинки золота, що знаходяться в них, було неймовірно складно перевести в стабільну форму.

Зараз же стоїть питання про створення сприятливого для роботи бактерій середовища, бо вони практично моментально гинуть при взаємодії з сріблом. А при взаємодією з залізом – дуже інтенсивно розмножуються. Також поки відкрите питання про те, чим же харчується ця «золотоносна» бактерія.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Adblock
detector