Цікаві факти про кастратів

Цікаві факти про кастратів

Кастрація набувала популярності в різних культурах в певні періоди їх розвитку. І використання кастратів також відрізнялося. При цьому дуже важлива відмінність дійсно кастрації (видалення статевих залоз, що впливає на гормональний фон, але не на здатність здійснювати статевий акт), оскоплення (коли пацієнта позбавляють усіх достоїнств) і вазектомія (при якій втрачається тільки здатність до відтворення потомства).

Вважається, що походить слово «кастрат» від sastram (ніж) на санскриті.

Є безліч племен в Ефіопії, які й сьогодні застосовують кастрацію як один із видів страти. Таким чином полонених позбавляють можливості мати потомство, продовжити своє життя у своїх дітях.

Особливу популярність кастрація в Європі придбала в Середні століття. Її навіть використовували в медичних цілях для профілактики епілепсії, божевілля і подагри.

У XVI столітті в Італії каструвати міг практично кожен, наприклад цирульники в селах. У них навіть у вивісках було вказано цей вид послуг, а в якості реклами була ще й обіцяна чистота і дешевизна.

З 1601 року кастрати-співаки з’явилися в Папській капелі, куди не могли входити жінки, для виконання високих партій. Після цього популярність кастратів співаків швидко зростає. І природно зростає на них попит. Масово каструють хлопчиків 7-12 років.

Хоча операція кастрації була досить швидкою процедурою, але все одно залишалася проблема анестезії. Зазвичай використовували або напій на основі опіуму, або перетискали сонні артерії, що призводило до втрати свідомості. І все одно, смертність становила високий відсоток

Хоча кастрати і не могли мати потомства, але статеве життя вести вони здатність не втрачали. Чим і користувалися повною мірою.

Популярність кастратів-співаків була викликана їх унікальними голосовими здібностями. Адже через збій гормонального розвитку у хлопчиків не відбувалася мутація голосу, не грубіли голосові зв’язки, голосова щілина залишалася вузькою. Але при цьому з віком росли легені, розвивалися м’язи. Спеціальні тренування давали голосу небувалу силу і діапазон між альтом і сопрано.

Коштували виступи знаменитих співаків-кастратів дуже дорого. Свій виступ ла Габриеллі оцінив для Катерини II в 5000 дукатів. Імператриця обурилася, заявивши, що навіть фельдмаршали в її країні стільки не отримують. Концерт за його участю все ж відбувся за обумовлені 5000.

Голоси кастратів відтворити сьогодні неможливо. Чоловіки, навіть кращі фальцети, не здатні досягти необхідної за бароковими канонам висоти і сили. Жіночим голосам також не вистачає глибини і діапазону. У 1994 році вийшов фільм «Фарінеллі-кастрат» Жерара Корба, в якому діапазон Фаринелли створювали штучно, накладаючи записи сопрано і контртенора.

Алессандро Морески -єдиний співак-кастрат, чий голос було записано на фонограф :

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Adblock
detector