Невидима парасолька

Невидима парасолька

Зонт занадто важкий і займає багато місця в сумці? Його знову при сильному вітрі вивернуло навиворіт? Спиця зламалася в самий розпал зливи? Всі ці проблеми скоро будуть в минулому. Команда китайських дизайнерів спільно з інженерами з Пекінського і Нанкинського університетів аеронавтики і астронавтики придумали новий легку і в буквальному сенсі невидиму парасольку. Новий пристрій утворює навколо людини повітряне силове поле і так захищає його від дощу.

За формою винахід нагадує садовий ліхтар на сонячних батареях: рукоятка довжиною в кілька десятків сантиметрів і невеликий набалдашник у верхній частині. Всередині – літієва батарея, електродвигун і вентилятор. Через отвори зверху прилад створює безперервну циркуляцію повітря, причому потік виходить настільки сильний, що легко відхиляє краплі дощу.

Реклама

Сховатися під таким невидимим повітряним куполом можуть дві людини. На ефективність пристрою впливає тільки швидкість вітру. При сильному урагані він також як і звичайна парасолька, стає практично марним.

Всього китайські інженери створили три прототипи. Вони відрізняються площею, яка покриває повітряне захисне поле, і терміном служби батареї. Довжина найменшої моделі – всього 30 сантиметрів, вага – 500 грамів, дія – 15 хвилин безперервної роботи. Дві інші моделі розраховані на 30 хвилин. Довжина однієї – 50 сантиметрів при вазі 800 грамів, другий – 80 сантиметрів про вазі 850 грамів. Зараз творці працюють над тим, щоб збільшити тривалість безперебійної роботи нових парасольок.

Реклама


Кошти на випуск пристроїв розробники збирають у інтернеті. Перші парасолі будуть виготовлені в вересні 2015 року, але до грудня 2015 вони будуть поставлятися тільки передплатникам, які повірили в проект і вже зараз внесли в нього свій внесок. Ціна продукту на ринку складе близько 200 доларів США.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *