міфи і правда про поліцію США

 
 
Голлівудські фільми прищепили глядачам певні стереотипи. Частина з них стосується американської поліції. Звичайно, поліцейські в фільмах не мають одного стандартного образу. Але все одно, то до чого звик глядач, сильно відрізняється від дійсності. Але виникає питання - а яка ж вона, ця дійсність ?! 
 
1. Почати варто з поняття «поліція США». Його насправді немає, є поліція конкретного штату. При цьому структура в кожному з штатів може сильно відрізнятися, кожне поліцейське управління має свої особливості. Але є, звичайно, і спільні риси. 
 
2. У американських поліцейських зарплата в рік становить не менше 40 000 доларів. Сума ця не фіксована, вона зростає із збільшенням вислуги. Є й поняття надурочних, які оплачуються за ставкою 150% 
 
3. Черговість відпусток визначається вислугою. Тривалість до речі теж. Прослужили не більше трьох років -  положено всього 20 днів, а тим, хто віддав службі більше 4х років - 26 днів. 
 
4. Цікавий факт, у США поліцейські всі отримують молодше звання «officer», з яким більш 90% і піде на пенсію. Є ще три класи звання «детектив», які визначаються терміном служби і послужним списком офіцера. Інші звання - сержанта, лейтенанта, капітана - вимагають певного стажу та здачі іспитів. А за «вислугою» або «за заслуги» звання не присвоюють. 
 
5. Звання не зберігаються при переведенні в інше поліцейське управління, в цьому випадку людина починає з самого молодшого звання і знову рухається нагору, прямо як в топі браузерних ігор. 
 
6. Хабарі давати американським поліцейським не варто. В 99% вас притягнуть до суду за подібну спробу. Корупції в їх поліції практично немає. 
 
7. Немає в США і понятих. Всі дії поліцейський виконує самостійно - допитує свідків, оглядає місце злочину, проводить обшук, а потім свідчить у суді. Ціна неправдивих свідчень для поліцейського - 15 років в'язниці. 
 
8. Є в США у громадян обов'язок - надати поліцейському свій транспортний засіб. Природно, потім поліцейський повинен буде довести обгрунтованість своїх вимог, але все ж в цьому пункті фільми не брешуть. 
 
9. Є ще один стереотип - вимога викликати адвоката. Затриманий може зажадати запросити тільки свого особистого адвоката. Якщо ж у нього такого немає, то побачення з адвокатом відбудеться тільки в суді. А тим, хто не в змозі найняти собі адвоката - його нададуть безкоштовно. 
 
10. За законом в одному відділенні не можуть працювати сімейні пари поліцейських. На думку влади це не тільки може розхитувати дисципліну, але і становить небезпеку. Адже в критичній ситуації з одним із партнерів другий може бути деморалізований і не зможе діяти як професіонал. 
 
11. Для поліції дослідні центри Міністерства Юстиції США розробляють різну нетравматичну зброю. Вже класичні гумові кулі можуть ламати ребра і навіть призводити до травм зі смертельним результатом. В якості альтернативи пропонується використання мікрохвильової і лазерної зброї. Пристрої на основі Active Denial System діють як мікрохвильові передавачі, змушуючи розігріватися шкіру людини, заподіюючи дискомфорт і викликаючи больові відчуття. Лазерні гвинтівки PHaSR, розроблені в 2005 році здатні засліпити на відстані або також викликати опіки на шкірі. Поки що йдуть випробування цієї зброї, зокрема говорять про її застосування в тюрмах, при наведенні громадського порядку. 
 
Поделитесь ссылочкой с друзьями!

Написать комментарий

Ваше имя: