міфи і правда про поліцію США

міфи і правда про поліцію США
Голлівудські фільми прищепили глядачам певні стереотипи. Частина з них стосується американської поліції. Звичайно, поліцейські в фільмах не мають одного стандартного образу. Але все одно, то до чого звик глядач, сильно відрізняється від дійсності. Але виникає питання – а яка ж вона, ця дійсність ?!
1. Почати варто з поняття «поліція США». Його насправді немає, є поліція конкретного штату. При цьому структура в кожному з штатів може сильно відрізнятися, кожне поліцейське управління має свої особливості. Але є, звичайно, і спільні риси.
2. У американських поліцейських зарплата в рік становить не менше 40 000 доларів. Сума ця не фіксована, вона зростає із збільшенням вислуги. Є й поняття надурочних, які оплачуються за ставкою 150%
3. Черговість відпусток визначається вислугою. Тривалість до речі теж. Прослужили не більше трьох років – положено всього 20 днів, а тим, хто віддав службі більше 4х років – 26 днів.
4. Цікавий факт, у США поліцейські всі отримують молодше звання «officer», з яким більш 90% і піде на пенсію. Є ще три класи звання «детектив», які визначаються терміном служби і послужним списком офіцера. Інші звання – сержанта, лейтенанта, капітана – вимагають певного стажу та здачі іспитів. А за «вислугою» або «за заслуги» звання не присвоюють.
5. Звання не зберігаються при переведенні в інше поліцейське управління, в цьому випадку людина починає з самого молодшого звання і знову рухається нагору, прямо як в топі браузерних ігор.
6. Хабарі давати американським поліцейським не варто. В 99% вас притягнуть до суду за подібну спробу. Корупції в їх поліції практично немає.
7. Немає в США і понятих. Всі дії поліцейський виконує самостійно – допитує свідків, оглядає місце злочину, проводить обшук, а потім свідчить у суді. Ціна неправдивих свідчень для поліцейського – 15 років в’язниці.
8. Є в США у громадян обов’язок – надати поліцейському свій транспортний засіб. Природно, потім поліцейський повинен буде довести обгрунтованість своїх вимог, але все ж в цьому пункті фільми не брешуть.
9. Є ще один стереотип – вимога викликати адвоката. Затриманий може зажадати запросити тільки свого особистого адвоката. Якщо ж у нього такого немає, то побачення з адвокатом відбудеться тільки в суді. А тим, хто не в змозі найняти собі адвоката – його нададуть безкоштовно.
10. За законом в одному відділенні не можуть працювати сімейні пари поліцейських. На думку влади це не тільки може розхитувати дисципліну, але і становить небезпеку. Адже в критичній ситуації з одним із партнерів другий може бути деморалізований і не зможе діяти як професіонал.
11. Для поліції дослідні центри Міністерства Юстиції США розробляють різну нетравматичну зброю. Вже класичні гумові кулі можуть ламати ребра і навіть призводити до травм зі смертельним результатом. В якості альтернативи пропонується використання мікрохвильової і лазерної зброї. Пристрої на основі Active Denial System діють як мікрохвильові передавачі, змушуючи розігріватися шкіру людини, заподіюючи дискомфорт і викликаючи больові відчуття. Лазерні гвинтівки PHaSR, розроблені в 2005 році здатні засліпити на відстані або також викликати опіки на шкірі. Поки що йдуть випробування цієї зброї, зокрема говорять про її застосування в тюрмах, при наведенні громадського порядку.
Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *