Як захистити себе від нападу

Як захистити себе від нападу
Питання про те, яку зброю можна носити з собою в місті, виникає досить часто. Мається на увазі, звичайно ж, холодну зброю, носити яку з собою забороняє кримінальний кодекс. У всіх предметів, що володіють «ударно-дробильною дією, існує тільки один мінус – їх використовувати для самооборони заборонено законом. В іншому тільки одні суцільні плюси.
По-перше, той, хто вміє майстерно орудувати кийком або палицею, зможе скористатися для самооборони самими різними предметами. Палка, молоток, зонт, качалка, табурет або пляшка – всі ці предмети мають практично один принцип використання. Наприклад, пластикова пляшка, навіть наполовину порожня – дуже серйозна зброя, яка в руках умільця може нанести дуже серйозні внутрішні травми. Також і згорнутим в трубочку глянцевим журналом, якщо постаратися, то можна доставити значну біль …
Однак все це підходить людині досвідченій, а людині без спеціальної підготовки краще для завдання у відповідь удару все ж використовувати щось більш міцне, наприклад тактичні ручки, які є цілком легальними , не потребують дозволу на носіння й не привертають зайвої уваги. Але якщо під рукою тільки журнал або щось інше, таке ж таки не дуже міцне і коротке, то варто їм наносити тичковие удари, які нагадують «удар ножем». Бити треба не лише в корпус, але і по обличчю, бо при використанні тупого предмета вам навряд чи вдасться серйозно нашкодити нападнику. Крім того, по обличчю можна наносити і рубаючі удари, які в даному випадку будуть виконувати допоміжну роль.
Зброя для самооборони повинна завжди бути з собою, але й не повинна привертати особливої уваги. Саме в цьому й є переваги тактичних ручок – вони завжди під рукою. Звичайно у тих, у кого вона є!
Однак навіть найпрекрасніша зброя буде неефективною, якщо не вміти нею користуватися.
Так чому ж все-таки самооборона з «ударними» тактичними ручками краще ножа? І як скористатися цією «зброєю»?
Тактична ручка дозволить вам контролювати рухи противника, не завдаючи йому небезпечних для життя травм.
Звичайно, вбити тактичною ручкою можна, якщо атакувати в шию або в голову. Особливо небезпечними для життя можуть стати попадання в скроню або по черепу, тому краще не бити супротивника по голові. Також не варто наносити удари і в область шиї, особливо по горлу. Удари ручкою, що потрапили по інших частинах тіла, в більшості своїй не несуть загрози для життя.
Нагадуємо, що мова в даному випадку йде про самооборону від нападу на вас «лиходія». Ваше завдання полягає у тому, щоб позбавити нападника активних дій, але при цьому не завдати йому небезпечних травм. За допомогою тактичної ручки можна домогтися такого результату. Зони для нанесення удару вибираються з точки зору найбільшої ефективності, а не з точки зору найбільшої безпеки, як довелося б діяти, якби в руках, наприклад, був ніж.
Головна ціль , у яку треба бити ручкою, – кінцівки. Агресор сам протягне до вас свої руки під час спроби схопити або вдарити. Травмувавши його кінцівки, можна більше не переживати. Адже з пошкодженими руками не повоюєш, також як і на відбитих ногах не побігаєш. Недарма в різних бойових мистецтвах особлива увага приділяється прийомам бою, за допомогою яких можна нанести шкоду кінцівкам противника.
Ударною частиною у ручки є її закінчення – воно буває трохи загостреним, абе з спеціальною «короною». Головне правило при самообороні з ручкою – тримайте дистанцію і відбивайте простягнуті агресором руки. Куди б не потрапив завданий нею удар, це місце стає джерелом болю. Тому без різниці куди бити, головне швидко і вчасно. Не старайтесь нею відвести удари противника, а відбивайте його кінцівки.
Якщо у агресора в руках ніж, ваша головна мета – кисть, в якій він розташований. Тут навіть важлива не стільки сила удару, як точне попадання. Намагаючись вкласти в удар побільше сили, зростають шанси на промах. У той же час точне, але несильне потрапляння по руці все одно буде досить болючим. Не потрібно зупинятися на одному ударі, атакуйте серією ударів. Скористайтеся принципом «поетапного враження»: легкий точний удар створить невелику паузу в рухах противника, даючи тим самим вам можливість нанести наступний. Захист будується за принципом «від меншого до більшого», тобто від легкого удару до сильного, від удару по кисті до удару по передпліччю, ліктю і т.д.
Вдалим попаданням в лікоть можна взагалі вивести руку противника з ладу, а пошкоджені м’язи передпліччя знизять рівень боєздатності агресора.
Завдати серйозної шкоди ногам противника значно складніше, але при наявності певних навичок теж можливо. Переходити до ударів по ногам слід після пошкодження рук противника. Тактика проста: спочатку позбавити противника здатності атакувати вас, а потім залишити його і без можливості нормально рухатися. Для самооборони більшого і не потрібно.
При раптовій атаці найкраще спрацьовує зустрічний удар по обличчю. Швидкий рух у напрямку до очей противника змусить його рефлекторно відсахнутись, що створить деяку паузу в його рухах. Скористайтеся цією миттю, щоб нанести свій удар по його рукам. І не зупиняйтеся на досягнутому, закріпіть свій успіх серією ударів. Якщо не можете швидко вибрати місце для наступного удару, бийте туди ж, куди пішов перший удар. Бийте туди доти, поки не визначитеся, куди ви можете ще атакувати противника.
Руки, ключиці, ребра, коліна – ось головні цілі для тактичної ручки. У всіх цих місцях досить тонкі кістки, слабо прикриті м’язами. Удари по кістках завжди набагато ефективніше, ніж удари по м’язах. Наприклад, удари, нанесені в корпус, можуть заподіяти сильний біль, але не позбавлять противника можливості продовжувати свою атаку. Звичайно, вдалий удар може завдати істотної шкоди внутрішнім органам, але агресора це навряд чи зупинить, а ось ще більше розлютити може. Тому наносити удари по корпусу агресора має сенс тільки в тому випадку, якщо це дуже зручно і не вимагає попередньої підготовки. Корпус слід атакувати тільки тичковими ударами і, збільшивши знову дистанцію, тут же переходити до основної мішені – рукам.
Придбати тактичні ручки різних видів та дизайнів можна в інтернет-магазині 33ботинка.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *