Робін Гуд і банда геїв

Робін Гуд і банда геїв

Британські дослідники (втім, не станемо стверджувати, що тільки вони) деколи вивчають теми, в яких буває складно угледіти прикладну користь для сучасної науки, для якої навіть поняття «нанотехнології» вже стало буденністю. Втім, залишимо в спокої фізику, адже зараз мова піде про філологію та історію. Прихильники цих наук з Туманного Альбіону вирішили намалювати повний портрет Робін Гуда, уважно читаючи балади і легенди про героя. Виявилося, що він був бунтівником, люблячим природу, що навряд чи когось це здивує. Робін Гуд не особливо охоче слідував традиціям, а також, – вважають британські літературознавці, – був геєм.

Тут варто відзначити, що не всі історики згодні з теорією, яка говорить, що Робін Гуд був реальною особою. Але філолог Д. Джонстон відноситься до тих, хто впевнений в реальності особистості Гуда. Він зазначає, що Робін Гуд разом зі своїми друзями втік від міського життя, оскільки вже в ті часи воно докучало істинним любителям тиші і спокою. Втім, такий вердикт запросто можна винести після вивчення історії про Робін Гуда в школі.

Так що Д. Джонстон пішов далі, більш уважно прочитав балади. І дійшов несподіваного висновку: він стверджує, що всі члени банди Робін Гуда були гомосексуалістами, які втекли від древніх традицій і переслідувань, а заодно і непростих життєвих устоїв тих часів. В лісі вони вибудували власний утопічний світ, а грабували не для того, щоб поділитися з бідними, а просто щоб вижити, – ось і все.

Правий вчений чи ні – сказати складно, особливо, враховуючи, скільки років легендам про Робіна. Однак, варто зазначити, що все ж головне в його особистості – героїчна допомогу бідним, відповідно, складно було б відшукати в древніх літературних текстах щось таке, що могло б свідчити на користь того, що Робін насправді грабував тільки для себе. Вчений, в свою чергу, говорить, – треба читати між рядків. Що ж, через стільки сотень років, мабуть, все одно не розберешся. А ми все-таки віддамо перевагу вірити в Робін Гуда-героя, який відбирав у багатих феодалів, щоб поділитися з найбіднішими верствами населення Британії тих часів.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Adblock
detector