Дивовижні пухнастики.

 

Кішки - дивовижні тварини, які живуть практично скрізь на нашій планеті. Котяче  «населення» земної кулі налічує близько п'ятисот мільйонів домашніх улюбленців. Сьогодні ми розповімо про те, як ці тварини себе почувають у різних куточках Землі.

У китайській провінції Сичуань кішки можуть почувати себе в безпеці - принаймні їх там ніхто не з'їсть. Просто на відміну від провінції Кантон, в сичуанських  кішок не вживають в їжу. А кантонці й собачатиною не гребують ...

У Греції кішки виглядають добре незалежно від того, домашні вони чи ж бомжують на вулицях. У греків не прийнято тримати цих милих тварин в будинках, але зате вони справно годують їх рибою.

В Індонезії на Балі сімейство котячих не засмучується, не дивлячись на те, що годувати їм доводиться себе самим. Найнахабніші особини їдять підношення біля балійських святинь.

Венеція - прекрасне італійське місто. Кішки тут завжди користувалися повагою - адже вони берегли книги від гострих мишачих зубів, а на кораблях охороняли товари з шовку і прянощі від щурів.

В Австралії кішок найбільше. Торік сіднейська влада навіть оголосила нічний комендантський час для цих тварин - після того, як вони масово почали нападати на опосумів від яких сильно потерпають фермери. За вбитого опосума влада навіть виплачує громадянам винагороду і по всій країні є пункти прийому їх тушок.

На Кубі кішок в лихі дев'яності просто з'їли - нелегко було в ті часи, їсти нічого було, от і навіть кішками не погидували. Добре, що хоч собак кубинці не чіпали - їх вони дуже шанують.

В Бельгії коти жирні і впливові - вони вільно походжають в ресторанах, магазинах і навіть по кладовищах.

У Джакарті (Індонезія) кішок не набагато менше, ніж в Австралії. Особливо з ними там не церемоняться, а й кривдити не намагаються - погана прикмета.

У Парижі кішки є модними ще з часів Рішельє, який обожнював цих тварин. В його маєтку мешкали вихованці, привезені йому з усього світу. В Ірландії кішок люблять настільки, що навіть ті, у кого їх немає, купують для них корм, щоб приймати у себе хвостатих гостей. Ще в 1887 році англійці організували перший в світі кубок для любителів вусатих і хвостатих тварин. У тому ж році пройшла перша в історії виставка кішок.

У хорватів кішок звуть «мац-мац», а слово кішка звучить як «мачка» У Чорногорії дуже багато кішок живуть в фортеці Котор і їх теж звуть «мац-мац». У Таїланді цих тварин рідко можна побачити в якості домашніх вихованців, але їх щедро підгодовують на вулицях. Їх заслуга в тому, що вони із задоволенням полюють на змій.

 Давним давно в Єгипті, якщо вихованець з сімейства котячих вмирав, його господар збривав свої брови в знак своєї скорботи. Сьогодні в цій країні кішок вже не вважають священними, але все одно їх там дуже багато.

Пророк Мухаммед дуже тепло ставився до кішок і говорив своїм послідовникам, щоб вони їх почитали. Саме тому в Дамаску (Сирія) велика кількість цих тварин.

В Португалії, як і в багатьох морських країнах, кішки в усі часи захищали кораблі від щурів.

У вісімдесятих роках в Бразилії сталося неймовірне - без участі селекціонерів виникла нова порода кішок, яка називається бразильська короткошерста. До цього чудесного виникнення ці кішки вважалися простими і безпородними.

 В середині минулого сторіччя Ізраїль стали наповнювати кішками для того, щоб вони допомогли позбутися від змій і гризунів. З тих пір вони там надійно закріпилися і зараз їх можна зустріти навіть на військових базах.

 У Токіо багато власників осель, які здають їх в оренду, не дозволяють постояльцям тримати кішок в їх будинках. Тому добрі японці годують тварин на вулицях.

Як і велів Мухаммед, в Стамбулі кішок люблять і поважають. Це все ісламські традиції ...

На Кіпрі вперше одомашнили кішку, хоч і вважалося багато років, що вперше це зробили єгиптяни. І зробили вони це ще в 7500 році до н. е.

В Нідерландах кішки почувають себе досить вільно. А у бродячих взагалі не життя, а мед - у них навіть є притулок - «Котяча баржа» на причалі Амстердама.

 В Йорданії багато цих тварин можна зустріти близько старовинних храмів.

21 і 22 вересня перуанці шанують святу діву Перу. Проте в місті Ла Куебрада з роками також утвердилася особлива традиція - готувати страви зі смаженого котячого м'яса. Так що до релігійного свята місцеві жителі вже приурочили традиційний кулінарний «Фестиваль Кота»

А якщо ви зустріли на вулицях Вашого міста бездомного пухнастика  – не забудьте його погодувати.

Але не чіпляйтесь до котів-наркоманів!  (таких як на відео) 

Поделитесь ссылочкой с друзьями!

Написать комментарий

Ваше имя: