Чим корисна конопля

Чим корисна конопля

Напевно, для вас, як і для більшості людей, коноплі асоціюється з наркотиками і боротьбою зі злочинністю. Але в неї є безліч корисних властивостей, про які ви навіть не здогадуєтесь!

Як не дивно це виглядає зараз, раныше конопля була найпоширенішою сільськогосподарською культурою. У період з Х століття н.е. і аж до XIX століття вирощування конопель досягло свого піку, її висівали на сотнях тисяч гектарів.

Реклама

З коноплі ткали полотно для постелі й одягу. З коноплі робили мотузки й кінну упряж, канати, вітрила й рибальські мережі. Олію конопель використовували як у їжу, так й для промислових потреб. Із олії конопель виготовлялися високоякісні фарби, мило, олію для світильників і лампад. Навіть в СРСР ще в першій половині ХХ століття вирощування конопель мало стратегічне значення і займало 2-ге місце після видобутку нафти. Але після того як в 1961 році Конвенція ООН про наркотичні речовини зарахувала коноплю у категорію наркотичних рослин, ця галузь сільського господарства стала занепадати.

По всій видимості, коноплю заборонили бо, вона загрожувала деревообробній промисловості й новим відкритим синтетичним волокнам, що були запатентовані а тому значно прибутковішими, ніж конопля. А пізніше легалізовувати її не було вже сенсу – світом «правила» нафта. Так корисна рослина перетворили у ворога.
Насправді, конопля буває двох видів: Конопля посівна (у перекладі з лат Конопля корисна) й Канабіс Індіка – Конопля індійська. Саме в індійському різновиді конопель міститься найбільша кількість каннабіноїдів, які й служать сировиною для наркотиків. У посівного ж різновиду конопель вміст цих речовин незначний. У нас для промислового вирощування завжди використовувався тільки посівний різновид.

Реклама

Селекційні роботи по виведенню абсолютно безгашишних конопель почали в СРСР ще в 70-х роках, коли ця рослина почала асоціюватися з наркотиком і на сьогодні виведений різновид конопель, що не містить наркотичних речовин.

Що можна зробити із конопель?

Конопля дійсно є стратегічною рослиною. На землі немає інших видів рослин з таким економічним та екологічним потенціалом, як у конопель. Саме головне «покликання» цієї рослини – це її дивовижні текстильні можливості. Волокно конопель міцне, стійке до гниття при тривалому намоканні й тому споконвіку служило кращим матеріалом для канатів, парусини, мотузок, , рибальських снастей, мішків та іншого.
Волокно із конопель є у 10 разів міцнішим за бавовну й може використовуватися у виробництві усіх видів одягу. До того ж виготовлений із конопель одяг набагато корисніший для шкіри, ніж просочена хімією бавовна. Із такого волокна можна виготовлити екологічну тканину для виробництва літнього одягу, «джинсову» тканину для курток, костюмів, штанів, сумок , пальто, та інших виробів.

Целюлоза, отримана із конопляного волокна, йде для виготовлення цінних й тонких сортів паперу. З коноплі, вирощеної на 1 гектарі, можна отримати у 4 рази більше паперу, аніж із дерев, вирощених на такій же площі. Для її виробництва потрібно менше їдких й токсичних хімікатів, ніж для виробництва целюлози із деревини. Конопляний папір не потребує хлорного відбілювання (побічним продуктом цього процесу є діоксин, одна із найбільших отрут, отруйні річки й моря). Ходять чутки, що долари й досі роблять із конопляного паперу.

Реклама

Стебла можна використовувати при виготовленні різних конструкційних матеріалів, як пресовані плити , а також інших будіматеріалів. Стебла – хороший субстрат при вирощуванні печериць, а у компостованому вигляді – для овочів в закритому грунті. На прядив’яних заводах стебла використовуються, як паливо.
Олія конопель є сировиною для виготовлення фарб, лаків, оліфи, маргарину, лінолеуму, мила, медпрепаратів, та багато іншого. Завдяки зволожуючим властивостям олії конопель з неї можна виробляти шампуні і косметику.

Коноплю згадують майже у всіх відомих старовинних медичних книгах. Найчастіше вона згадується у переліках універсальних засобів, лікуючих від багатьох хвороб. Список хвороб , при яких ефективна конопля, включає (за сучасними даними): СНІД, рак, депресію, глаукому, розсіяний склероз, епілепсію, астму, розлади сну, мігрень, дистонію, сильні болі й безліч інших захворювань.
До того ж коноплі можуть стати для людства чудовим джерелом харчування. Насіння з цієї рослини містять таку ж кількість білків , як і соєві боби, й легко засвоюються. Також ж у них є усі необхідні організму амінокислоти й жирні кислоти.
І це щн не все, чим корисна конопля.У журналі «Світло» за 1990 рік говориться, що коноплі є санітаром саду й городу. Там, де вона зростає, не хворіють дерева, рослини й чагарники, зникає попелиця, яблунева плодожерка , картопля не хворіє фітофторозом. Пара рослинок у теплиці позбавлять від хвороб та шкідників огірочки, помідори та іншу городину, приваблюють безліч бджіл. Запахи квітучих конопель не переносить капустянка та колорадський жук.

До переваг конопель можна віднести також й те, що ця рослина дуже швидко переробляє вуглекислий газ на кисень. Конопля поглинає вуглекислий газ у 3-4 рази швидше, аніж листяні дерева. Вона також володіє приголомшливими здібностями до очищення грунту від важких металів – цинку, міді та свинцю. Ці властивості дозволяють використовувати коноплю для поліпшення екологічної обстановки в містах, висаджуючи її як газонну траву для озеленення транспортних магістралей, вулиць і пустирів.
Коноплярство може стати вирішенням енергетичної проблеми. З насіння й стебел коноплі можна добувати вугілля, метанол (деревний спирт), метан й бензин, при згоранні яких не виділяється сірка, що викликає кислотні дощі, й хімічні речовини, що забруднюють повітря. З коноплі можна також отримувати етанол (звичайний спирт) для додавання у бензин, так само, як його зараз отримують із тирси деревини (гідролізний спирт). Деякі дизельні двигуни можуть працювати на чистій конопляній олії. Китайські вчені визначили, що конопля має воістину божевільну тепловіддачу, порівняну за своєю енергією тільки з кам’яним вугіллям. 2 тонни конопляної костри еквівалентні 1 кубометру природного газу. Тобто, вирощування конопель – золотий ключ до енергетичної незалежності. Коли на Землі закінчиться нафта, конопля стане найголовнішою рослиною.
Говорячи про цінності конопель, потрібно особливо підкреслити, що це – високоприбуткова культура. Якщо вміло її вирощувати, то з нею не може зрівнятися ні льон, ні цукровий буряк, ні соняшник, не кажучи вже про зернові культури. Ще одна якість, яка робить коноплю особливо привабливою, це темпи її росту. За 110 днів рослина сягає у висоту 2-3 метра, що дозволяє отримувати по 2 врожаї за один сезон. Займаючи в посівах всього 3-5% орних земель, конопля забезпечує 46-50% доходів від рослинництва. Тепер і ви дізналися, чим корисна конопля. У наш час у коноплярстві відкриваються незліченні можливості для розвитку. Ця рослина може дати людям все, що необхідно для виживання на цій планеті

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *