Перший німецький підводний човен “Брандтаухер”

Перший німецький підводний човен “Брандтаухер”

1 лютого 1851 року, у Кільському порту під час четвертого випробувального занурення затонув перший німецький підводний човен “Брандтаухер” ( “вогненний нирець”), побудований за проектом винахідника Вільгельма Бауера.

Човен з екіпажем з трьох осіб приводився в рух за допомогою двох ручних воротків, які передавали обертання на гвинт через шестерний редуктор. Ця система дозволяла розвивати швидкість до трьох вузлів, але – недовго, бо на максимальному режимі роботи “мотори” швидко втомлювалися.

Реклама

Човен, за задумом її творця, призначався для знищення ворожих кораблів підривними зарядами, які кріпилися до їх днища вручну, за допомогою водолазних рукавичок, що стирчали з боків носової вежі.

Після зближення “Брандтаухера” з об’єктом атаки його капітан повинен був просунути руки в прогумовані рукава з рукавичками, відчепити висівший зовні човна заряд масою близько 50 кг і прикріпити його до ворожого судна. Після цього човен заднім ходом відпливав на безпечну відстань, а бомба підривалася проводовим електрозапалом. Але до випробувань цієї оригінальної системи справа не дійшла, оскільки, як уже було сказано, незабаром після початку випробувань субмарина не змогла сплисти.

Реклама

Причина аварії не зовсім зрозуміла…

На щастя, це сталося на невеликій глибині, і трьом випробувачам, серед яких був і сам Бауер, вдалося відкрити вхідний люк і виринути на поверхню. Піднімати субмарину не стали, бо Бауер відразу приступив до розробки нового, більш досконалого підводного судна.

У 1856 році цей новий підводний човен, названий “Зеєтойфель” (“морський чорт”), був побудований і успішно випробуваний.

А “Брандтаухер” все ж витягли з-під води, але сталося це лише у 1887 році, під час проведення робіт по поглибленню Кильської гавані. Первістка німецького підводного флоту відреставрували і виставили в Берлінському музеї ВМФ, а потім – перевезли у Дрезденський військово-історичний музей, де він стоїть і досі.

Реклама

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *