Право першої ночі

Право першої ночі

Що таке право першої ночі? Це давній звичай, який передбачає статевий контакт нареченої не з нареченим, а з іншим чоловіком. Таким міг бути вождь племені, поміщик, феодал або яка-небудь інша особа, від якої молодята залежали. Залежність ця виражалася по-різному. Кріпосне право, боргові зобов’язання, релігійні підвалини, стародавня традиція.

Для сучасної людини дане дійство являє собою досить принизливий і неприємний факт на самому початку сімейного життя. Але в давні часи люди інакше дивилися на подібні речі. Сільська дівчинка вже з ранніх років знала, що позбавляти її невинності буде не майбутній чоловік, а, скажімо, граф, що живе у великому і красивим замку, який стоїть на пагорбі біля села.

При цьому бабуся і мати дитини також свого часу піддавалися подібній процедурі, тому нічого ганебного і страшного юне створіння в цьому не бачило. Дівчинці навіть лестила думка, що цілу ніч вона проведе з паном благородних кровей. Якщо до того ж вона буде слухняною і зуміє сподобатися, то дуже можливо, що їй дадуть якийсь подарунок.

Що стосується нареченого, який добровільно віддає наречену іншому чоловіку, то тут знову ж треба розуміти менталітет людей, що жили в той далекий час. Якщо людина народжувалася селянином, то він і вмирав селянином. А якщо людина народжувалася дворянином, то і вмирала дворянином.

Між різними соціальними групами або класами лежала прірва. Представники нижчого стану зовсім не вважали себе рівними представникам вищого стану. Селяни дивилися на знатних панів з щирою повагою і раболіпством. Тому наречений вважав за честь віддати свою наречену важливому пану благородних кровей. Його призвело б в жах, якби, скажімо, граф відмовився від свого права. Це була б страшна ганьба як для молодого чоловіка, так і для його дружини.

В демократичні часи подібного звичаю не було. Його не знали в Стародавній Греції і Стародавньому Римі, бо у цих державах було відсутнє жорстке розмежування на соціальні групи. Будь-який солдат міг стати імператором, а рядовий міський житель філософом. Те ж саме спостерігалося і в Київській Русі. У багатьох містах практикувалося віче, і простий народ призначав князів або зміщав їх. Тому повага і пошана заслуховується не походженням, а конкретними справами.

А от у Західній Європі картина була зовсім інша. Феодали, що жили в своїх замках, мали необмежену владу над селянами. У кожного такого герцога або графа був свій збройний загін, і будь-яку непокору карали найжорстокішим чином. Лицарі навіть частенько ігнорували владу короля, що вже говорити про ставлення до простолюду. Селяни були такої ж власністю, як корови чи вівці. Ні про яке почутті власної гідності й мови не велося.

Коли ж з’явилося право першої ночі в європейських землях? Тут складно назвати конкретну дату і навіть сторіччя. Все втрачається в нескінченній низці років і століть. А ось закінчився цей звичай приблизно в XVII столітті. У Швейцарії він наказав довго жити ще на початку XVI століття, в Німеччині на 100 років пізніше. У Франції про нього забули в середині XV століття. Трохи пізніше подібне перестали практикувати і в Англії.

Багато що також залежало від самих дворян. Освічені і розумні люди самі відмовлялися від ганебної практики, а невігласи і сластолюбці із задоволенням займалися цією справою, поки на захист простих людей не встало законодавство.

Витоки ж виникнення звичаю шукають, як правило, в родовому і общинному ладі. Це був час, коли люди жили племенами, а жінка була власністю не окремого чоловіка, а всього співтовариства. Потім почав розвиватися інститут шлюбу, але деякі древні традиції залишилися. Саме вони і стали причиною права на першу ніч сильних світу цього.

Дана практика превалювала у німецьких племен. Вони підкорили Рим, розселилися на землях імперії, але значно відставали в своєму соціальному і моральному розвитку від місцевих жителів. Перейнявши у них все передове і нове, вони в той же час зберегли свої первісні звичаї, які мало змінилися за подальші 1000 років.

Що стосується інших куточків планети, то право першої ночі практикувалося у народів Африки і Південної Америки. Але африканці не уподібнювалися чванливим феодалам Середньовічної Європи. Не вождь племені позбавляв наречену невинності, а найбільш шановані гості на весіллі. При цьому їх могло бути кілька людей. Всі вони вступали в статеві зносини з дівчиною.

Але зовсім не означає, що мав місце повноцінний статевий акт, яким він представляється в наш час. Гості просто «входили в наречену і виходили». Це був ритуальний обряд, пов’язаний із стародавніми звичаями і традиціями, про які ми нічого не знаємо.

Дівоча плевра і менструальний цикл завжди представлялися людям чимось містичним, пов’язаним з вищими божественними силами. Тому женихам, в силу їх недосвідченості, не довіряли таке важливе питання, як позбавлення невинності. Цей обов’язок брали на себе досвідчені чоловіки, які знали, як правильно і безболісно позбавити жінку невинності.

Тому групові парування на весіллях можна розглядати як дружню участь і батьківську турботу про молодих людей. Наречений же практично нічого не втрачав. З роками він набував досвіду і потім вже сам брав участь у подібних обрядах. Тут не було ні приниження, ні наруги честі. Все робилося на очах у всіх і викликало тільки почуття глибокого задоволення і поваги.

Африканці і індіанці ставились до статевого життя як до природного фізіологічного процесу. Вони ніколи не обмежували себе в тілесних радощах і не ніяковіли присутності інших людей. А ось європейці зовсім інакше сприймали процес злучення.

Католицька церква завжди проповідувала стриманість і обмеження. Священики давали обітницю безшлюбності, а інші громадяни розглядали інтимне життя як необхідну, але гріховну частина людського життя. Без статевого акту неможливо зачати дитину, тому подружжя, зробивши головне, припиняли всякі статеві контакти, поки не виникала необхідність у наступному малюку.

Ще в XIX столітті така практика вважалася нормою. Справжні католики завжди були аскетами і дотримувалися суворих вдач. Що стосується православ’я, то тут було більше вільностей. В Росії практикувалися навіть загальні лазні, в яких спільно милися чоловіки й жінки. Але це зовсім не вказує на статеву розбещеність, а просто каже про певний менталітет.

Тримати свої пристрасті в узді вважалося вищим проявом сили духу. Ті ж, хто кидався на кожну спідницю, не користувалися повагою, так як подавалися для оточуючих людьми духовно убогими і безвільними.

Право першої ночі зовсім не було ознакою деградації і аморальності. Це був давній звичай, і люди ставилися до нього з повагою і розумінням. Інша справа, що вже в пізніші часи деякі поміщики в тій же кріпосній Росії, користуючись своєю владою, схиляли молодих селянок до співжиття.

Але з давнім звичаєм це не мало нічого спільного. Швидше тут можна побачити зв’язок з нинішніми часами, коли начальники сексуально домагаються своїх співробітниць. Вони погрожують звільненням у разі відмови. Деякі пані самі не проти вступити в інтимні стосунки з керівництвом, щоб забезпечити собі безпроблемне існування. Так що у кожного часу свої поняття про мораль та етичні норми.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Adblock
detector