Револьвер Слокум від компанії Brooklyn Arms Company

Револьвер Слокум від компанії Brooklyn Arms Company

Сміт і Вессон 3 квітня 1855, 5 липня 1859 і 18 грудня 1860 року отримали патенти на виготовлення револьверів, заряджання яких проводилося унітарними патронами з боку казенної частини. Подібний патент в 1855 і 1858 роках отримав Роллін Уайт з Хартфорда, який як і багато зброярів розумів конкурентну перевагу казнозарядних револьверів.

У 1860 році компанія Smith & Wesson викупила патент у Роллін Уайта і стала монополістом з випуску револьверів, заряжаючихся з казенної частини і використовуючи патрон із металевою гільзою. Порушивши судові справи проти конкурентів, які посягали на патенти Хорейс Сміт і Деніел Вессон перешкодили займатися законним виготовленням казнозарядних револьверів Кольту і багатьом іншим зброярам, на багато років захопивши ринок.

Револьвер Слокум від компанії Brooklyn Arms Company (Brooklyn Arms Slocum) типовий приклад одного з конструкторських рішень виробників у спробі обійти патенти Роллін Уайта і Сміта-Вессона. Конструктором револьвера є Френк Слокум (Frank P. Slocum) з Брукліна (штат Нью Йорк), який отримав патент 14 квітня 1863 року під номером №38294. Патент описував поліпшення конструкції барабана, а запропонована система заряджання отримала назву: «револьвер з боковим способом завантаження» (Side Loading Revolver).

Револьвер Slocum використовував унітарні патрони 32 калібру кільцевого запалення із металевою гільзою й свинцевою кулею, конструкції Сміта – Вессона. Особливість конструкції револьвера Слокум полягає в тому, що барабан складається з 5-и секцій (рухливих камор), що переміщуються в поздовжньому напрямку. Для витягання стрілянної гільзи в зброї є стрижень екстрактора, який закріплений з правого боку рамки перед барабаном і має плоский наконечник, що забезпечує зручність вилучення гільз.
Секція (рухлива камора) барабана встановлюється навпроти даного стержня і камора насувається на стрижень, при цьому гільза витягується з камори.У порожнину барабана, утворену зсуновшуюся каморою, встановлюється патрон і камора повертається у вихідне положення, захоплюючи патрон. Таким чином заряджаються по черзі всі п’ять камор.

Револьвер Слокум складається з рамки з вкрученим стволом, барабана з рухомими каморами, ударно-спускового механізму й осі курка. Рамка з лівого боку має кришку, яка кріпиться за допомогою гвинтів. Головки гвинтів є віссю курка і спускового гачка. Кришка рамки забезпечує доступ до деталей ударно-спускового механізму.Ударно-спусковий механізм револьвера одинарної дії. Курок з вигнутою спицею і плоским бойком. Спусковий гачок соскового типу (іноді його називають мексиканським) прихований в нижньому припливі рамки.

Револьвер Слокум має ствол довжиною 76 мм круглого перетину з шістьма прямокутними нарізами каналу ствола. Серійний номер зброї нанесений на передньому припливі рамки. Рамка револьвера зазвичай виготовлялася з латуні, ствол, барабан і деталі ударно-спускового механізму зі сталі. Щічки рукоятки виконувалися з деревини палісандра або горіха. Компанії Brooklyn Arms Company крім звичайної зброї випускала і штучні револьвери Слокум. Щічки рукояток у таких револьверів виготовляли зі слонової кістки. Металеві частини зброї покривали витонченим гравіюванням, як правило рослинного орнаменту.

Револьвер Слокум був дуже добре розрекламований. Згідно анотації виробника револьвер зручний тим, що використовує замкнуту конструкцію рамки і добре зарекомендувалі себе і поширені патрони 0.32 калібру Smith & Wesson. Заряджання зброї завдяки незвичайній конструкції можливо виконувати навіть у темряві. Наявність казенної частини барабана перешкоджає можливості заклинювання гільз в рамці при роздуванні їх донних частин, завдяки чому барабан обертається ідеально. Наявність отворів в місцях встановлення рухомих камор барабана дозволяє робити змащування осі барабана не розбираючи зброю.

Компанія Brooklyn Arms Company випускала револьвери Слокум (Slocum Side Loading Revolver) з 1863 по 1864 роки. Всього було вироблено в трьох основних різновидах, незначно відрізняютьчихся один від одного, приблизно 10000 примірників.
Зброя користується популярністю серед колекціонерів і зустрічається не тільки в США, але й у антикварів і аматорів зброї на Європейському континенті. Ціна на даний револьвер в хорошому стані і рядовому виконанні складає в межах 2000-3000 доларів. Вартість штучного зброї в оригінальному збройовому кофрі може перевищувати 8000 доларів.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Adblock
detector