Печера Геонавт під Ходосівкою

Печера Геонавт під Ходосівкою

У Київській області явно не вистачає природних печер. Є вони, звичайно, але мало. Найбільшою печерою Київської області вважається печера Геонавт. Її протяжність – 60 метрів і має вона природне походження. Вода розмила тріщини в лесі і утворила пещеру.

Знаходиться ця природна пам’ятка Київської області недалеко від столиці, в селі Ходосівка. Печеру Геонавт знайти непросто, але можливо. Вона знаходиться в яру біля котеджного селища “Золоті ворота”. При в’їзді в селище встановлений шлагбаум і, якщо ви приїхали на автомобілі, то залиште його.

Після шлагбаума слід пройти до першого повороту направо, а потім – прямо, до дірки в паркані. Тут дорога згортає вправо. Пролазьте у дірку і слідуйте перпендикулярно стежці до спуску. Спустившись, можна шукати в горі вхід до печери, розташований на 5-тиметровій висоті.

Печера всередині не оснащена підсвічуванням, тому оглядати її необхідно з власним ліхтариком. Краще з налобним. Вхід ледь помітний, він низький і вузький, тому пройти через нього в повний зріст не вийде. Відразу зі входу відкривається великий зал з двома тонелями.

Загубитися в печері неможливо.

Любителі екологічного туризму також оглядають яр. Яр дійсно дуже гарний, особливо восени. В яру можна розташуватися на привал, розпалити багаття і відпочити.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *