Каньон в селі Буки

Каньон в селі Буки

Мрієте відправитись у далекі мандри , насолодитись не звичною природою швидкої гірської ручки, відвідати казковий кам’яний каньон? Ви не повірите, але задля цього зовсім не треба їхати за три-дев’ять земель. Можна поїхати у село Буки, що у Маньківському районі Черкащини на межі з Вінничиною.

Буки виникли в першій половині 16 століття. Тут Колись тут росли величезні букові дерева, від цього і походить назва села. Лісами тоді володів польський магнат Калиновський. Селище Буки розташоване ніби в горах, а у їх підніжжі протікає швидка річка Гірський Тікич. Це дуже привабливе та мальовниче місце в Черкаській області. І це, зважаючи на те, що місцевість Маньківського району переважно рівнинна.

Довжина Букського каньйону близько 5-ти кілометрів. Річка Гірський Тікич утворює каньйон місцями по ширині 20-40 метрів і глибиною 20 метрів. Один з уступів каньйону названий «Скала Родіонова» на честь українського геолога-петрографа.

Каньйон починається в самому центрі села Буки,вода з шумом обрушується з двометрової висоти гранітної брили, тим самим створюючи водоспад-перекат Вир. Поруч розташовані руїни водяного млина побудованого ще у 19 столітті. Також в Букському каньйоні знаходяться руїни гідроелектростанції.

Річка Гірський Тікич протікає в протерозойских ранітах вік яких сягає 2 млрд. років. разом з річками Ятрань і Гнилий Тікич, входять в басейн Південного Бугу.

Букський каньйон дуже добре підійде для любителів відпочинку з наметом. На стінах каньйону можна побачити альпіністів, а в річці любителів сплаву на байдарках. Розташувати намет найзручніше буде в кінці каньйону на лівому березі Гірського Тікича, бо правий берег більш крутіший . Під однією з скель є джерело, вода найчистіша і дуже смачна..

За своєю красою Буцький каньйон посідає друге місце рейтинга «Сім чудес Черкащини», а по незвичайності пейзажу на перше. Щось подібне можна бачити в Денішах на Житомирщині, але там скелі не так близько до берега.

Каньйон приголомшує прекрасними краєвидами всіх туристів, що відвідали село Буки.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *