Ландшафтний парк с. Буки

Ландшафтний парк с. Буки

А Ви знаєте куди подівся «головний фонтан України», який демонтували під час реконструкцїї з Хрещатика у 90-х роках, а замість нього поставили в центрі столиці якусь м’яко кажучи «фігню» ? Думаю будете здивовані! Він стоїть, працює та милує око тепер у селі Буки, що у Сквирському районі .

Село Буки у далекому минулому було досить великим містом, що звалося Бакожин.

Місто датується ХІ століттям в часи правління великого князя Київського Ярослава Мудрого, коли з 1032року розширювався південний кордон та будувались міста по річці Рось.

А в наш час Іван Миколайович Суслов в Буках створив справжній райський куточок. Суслов – генеральний директор агрокорпорації “Сквира”, людина з невичерпною енергією, великої сили волі і таланту.

Втілюючи в життя свою мрію, Іван Миколайович побудував Храмовий комплекс з ландшафтним парком, блок гостьових замків та дитячий будинок сімейного типу.

Головне призначення всього комплексу – це втілення мрії Суслова – створення великої родини і духовний розвиток дітей, які могли б провідувати батьківський будинок, коли виростуть.

Будівництво Храмового комплексу почалося в 1999 році за задумом Суслова І.М. і за проектом архітектора Бабича Ю.І. на річці Ростовиця. Це пам’ятник милосердя та архітектурного мистецтва. При будівництві були об’єднані історичні канони української архітектури з сучасною.

Переступивши поріг Храмового комлексу, ми потрапимо на центральну площу з квітучою алеєю. З правого боку знаходиться Хрест Пам’яті на честь всім загиблим за наше з Вами життя у Великій Вітчизняній Війні (1941-1945), під час Голодомору (1932-1933), під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС (26.04.1986) і в пам’ять Воїнам -Афганцям (1979-1989). У мирний час в Афгані загинуло 14500 молодих хлопців ……….

З лівого боку алеї розташований фонтан “Дружба народів”. Цей фонтан довгі роки прикрашав Хрещатик м. Києва – столиці нашої України. У 90-ті роки під час реставрації площі “Дружба народів” фонтан демонтували. Він би перетворився на металобрухт, якби не врятував його І.М. Суслов. У 2007 році він домігся, щоб фонтан передали в село Буки, як реліквію українського народу. А в 2011 році святкували відкриття фонтану. Багато сил і вміння довелося докласти, щоб відреставрувати і запустити в дію цього велетня.

Прямо по алеї ми потрапимо в Храм Святого Євгена Великомученика-вірного християнина своєї віри. Храм побудований на честь старшого сина Євгена. Храм у вигляді хреста велично стоїть на височині кам’янистого пагорба, а дах з чотирьох сторін нагадує голуба з розкритими крилами, що символізує мир, об’єднання церков Київського та Московського Патріархів

У нижній частині храму Святого Євгена знаходиться хрестильня, де проводиться Таїнство Хрещення. Обряд якого охороняють 12 Апостолів, учнів Ісуса Христа. Мармурова чаша встановлена на дерево життя з бронзи, а у підніжжя сидять Ангели Хранителі Дерева Життя. Після Таїнства Хрещення на хрещеного сходить сила Святого Духа.

Поруч з храмом Святого Євгена знаходиться дзвіниця Святого Данила – пророка, який твердо вірив у Бога і був вірний йому. Дзвіниця була побудована на честь батька екс-президента України Данила Кучми в подяку Леоніду Кучми за допомогу в придбанні ліків в Німеччині для порятунку життя молодшого сина Олександра Суслова.

Дзвіниця побудована у вигляді свічки, як символ молитви віруючої людини, а золотий купол у вигляді полум’я прагне в небо.

Дзвіницю охороняють чотири скульптури Святих: Апостол Андрій Первозванний, Свята Ольга (перша християнка Київської Русі), Київський князь Володимир Великий і Святий Антоній Печерський

У підніжжя дзвіниці вхід в підземну козацьку церкву охороняють два ангела. На дверях його Храму зображений лик Святого пророка Даниїла. Данило мав від Бога дар розуміти і тлумачити сни.

У підніжжя височини на якій стоїть Храм Святого Євгена знаходиться невелике озеро, через яке перекинуто місток. Він з’єднує придорожню каплицю Святого Миколая, побудовану на честь батька Миколи Івана Суслова, і каплицю Святого Олександра, побудовану на честь молодшого сина Олександра. Куполи каплиць виконані у вигляді шоломів княжих воїнів. У всі деталі архітектури вкладено сенс нашого життя.

Коли відвідаєте цей незабутній край, Ви побачите, що ансамбль архітектури доповнюють маленькі і великі валуни каменів. З народного повір’я камінь має душу. І коли в одне місце зібрати багато каменів, то це місце наповниться святим духом. Один з цих каменів особливий – це камінь натхнення. Його називають “Божим оком”. Він живий, коли торкнутися руками, через нього передасться позитивна енергія і невидима сила дасть Вам відчуття впевненості.

Намилувавшись величчю Храмів, вдихнувши духовності, можна спуститися вниз по алеї до річки Ростовиці, яка протікає біля підніжжя Храмового комплексу та де починається ландшафтний парк з усіма його замками, альтанками, фонтанами, електростанцією і зоопарком.

Річка Ростовиця (113км) є лівою притокою річки Рось, яка впадає в Дніпро.

Щоб потрапити в казковий світ ландшафтного парку і побачити маленьку Венецію з її міфічними грифонами, нам необхідно пройти через дамбу з водоспадом .

Якщо повернути вліво, потрапимо на казкову алею, яка приведе нас на дитячий пляж з його казковими персонажами і знаменитим дубом «у лукоморья».

В 2009 році в Буки з Єрусалиму, а точніше, із Кани Галілейської гори був привезений весільний камінь … Саме в Кані Ісус Христос створив перше чудо – воду перетворив на вино і благословив закоханих на вірну любов і продовження роду людського. Саме цей камінь має магічну силу зцілювати, любити, народжувати дітей, вірити і бути сильними. Молодята їдуть в с. Буки, щоб доторкнутися до магічного каменю і навіки зберегти свою любов і сім’ю. Цей камінь тримає в руках Святий Валентин. Він стоїть в чудотворної альтанці, викуваній з металу, на розкішному березі річки Ростовиця ландшафтного парку.

Далі дорога веде по алеї до підніжжя другого ярусу ландшафтного парку на пагорбі якого, як ластівчині гнізда на схилі скель, красуються замки, водонапірна башта, сімейна каплиця, альтанки з яких відкривається вся панорама нижнього ландшафтного парку, узбережжя річки і храмового комплексу .

Подорожуйте і насолоджуйтеся! Свої вихідні Ви можете провести на березі річки Ростовиця і побачити казку, створену талановитими людьми

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *