Меджибіж

Меджибіж

У невеликому селищі Меджибіж туристів і гостей зі всього світу повно цілий рік. Одні приїжджають побродити по розвалинах величезного місцевого замку, інші – прихилити коліна до могили засновника хасидизму ребе Ісраеля бен Еліезера, який прожив в селищі 20 років (у 1740-60-х роках).

Але містечко збирає не тільки віруючих, але і творчих людей: фехтувальників, майстрів народних ремесел, фольк-музикантів, військових реконструкторів, які двічі на рік приїжджають на масштабні фестивалі: літній – “Стародавній Меджибіж” (наприкінці серпня) і зимовий – “Зимова вежа” (у січні, відразу після Різдва). На кілька днів Меджибож перетворюється на центр етнічної культури з лицарськими турнірами, стрільбою з лука, старовинними танцями народів світу, купаннями в ополонці, зимовим полюванням і багатьма іншими народними ігрищами та забавами.

Похвалитися Меджибіж може і своїм чудовим замком, який ще сотню років тому називали “Білим лебедем”. Давним-давно, коли проводили реконструкцію, стіни будівлі і веж покрили вапном – стало здаватися, ніби білий птах відбивається у водах Південного Бугу …

Тут є що подивитися туристам: на території замку – ціла колекція зброї різних епох.

Також у містечку можна сфотографуватися у руїн Троїцького костелу (1632), подивитися експозицію Історичного музею, де в 1846 році побував Тарас Шевченко, і, звичайно ж, насолодитися традиціями місцевої Меджибізької кухні.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *