Печера Кришталева

Печера Кришталева

Можна прожити все життя в Україні і так й не знати, що приховує від нас українська земля в своїх надрах, ось вже мільйони років.

Печера «Кришталева» – на даний момент одна з небагатьох відкритих печер для туристів – знаходиться в селі Кривче Борщівського району Тернопільської області.

Кришталева печера являє собою вимиту підземними водами 20 млн. років тому розгалужену гіпсову систему ходів загальною довжиною 23 км., З них екскурсійний маршрут складає близько 2500 метрів.

Стіни печерних галерей покриті білосніжними або забарвленими у різноманітні кольори кристалами гіпсу, що в свою чергу і послужило назвою печери«Кришталева».

Середньорічна температура в печері 12 С, а вологість – 95%. Особливість Кришталевої печери полягає в тому, що в ній є всі умови, необхідні для лікування бронхіальної астми, хронічного бронхіту, гіпертонії: стабільний мікроклімат в будь-яку пору року, абсолютна тиша, підвищена іонізація, майже повна відсутність хвороботворних мікробів.

У 1965 році Тернопільський облвиконком прийняв рішення про охорону печер області і оголосив печеру «Кришталеву» заповідною зоною. У березні 1976 року була проведена експедиція Тернопільського клубу «Поділля». Мета експедиції – перезйомка печери і подальші дослідження . Результати експедиції: знято близько 7 км і розвідано 200 нових ходів. У 80-х роках дослідження київських і борщівських спелеологів довели довжину печери до 23 км.

У наш час в печері проходять екскурсії. Маршрут обладнаний і повністю електрифікований. Екскурсії проводять досвідчені екскурсоводи по мірі набору груп бажаючих.

Подорож по Кришталевої печери займає більше години. Спочатку маршрут по вузькому коридорі близько 500 м, а потім – кам’яні сходи вниз, майже, в повній темряві. Після чого починається таємнича кільцева прогулянка по залах самої печери з візерунковими стелями, кристалами і … кажанами.

Протягом всього маршруту вас чекають дивовижні історії про звисаючих всюди кристалах, багато з яких мають свою назву.

Наприклад, можна побачити буйвола, змію, людську руку і багато іншого.

Загалом, багато всього цікавого, нудьгувати під час екскурсії точно не доведеться.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *