Національний природний парк “Дворічанський”

Національний природний парк “Дворічанський”

Національний природний парк “Дворічанський” був створений в 2009 році. Його площа – близько трьох тисяч гектарів. Головна визначна пам’ятка парку – стародавні крейдяні гори, розташовані в долині річок Оскол в районі села Кам’янка та Новомлинськ.

70 мільйонів років тому на цій території плескалися хвилі моря. З його мінеральних відкладень і утворилися крейдяні гори, де зараз мешкають рідкісні для нашого регіону представники флори і фауни. Тут можна зустріти чубатого удода і орлана-білохвоста, занесених до Червоної книги.

Реклама

Між крейдяними схилами є так звані байрачні ліси, в яких водяться вовки, лосі, кабани. Степові райони – справжній рай для гризунів: бабаків, тушканчиків, крапчастих ховрахів. В окремих районах дозволено полювання. Відстріл тварин контролює мисливське господарство, в якому можна також домовитися про риболовлю і дайвінг. У водах річки Оскіл водиться щука, лящ, головень, окунь.

Незабаром в Дворічанському парку планують виділити заповідну зону, відкриту тільки для наукових досліджень, і рекреаційну – для відпочинку туристів. У розробці знаходяться захоплюючі екскурсійні піші та кінні маршрути. Також в планах будівництво кемпінгів і баз відпочинку.

Реклама


Найкраще приїздити сюди влітку і навесні. Тільки врахуйте, що крейда добре відбиває сонячні промені і в спекотні дні біля гір досить жарко.

Освіжитися після прогулянки можна в річці Оскіл. Це ліва притока Сіверського Донця. Довжина річки становить понад 400 кілометрів. ЇЇ витік розташований в Росії -в Тимському районі Курської області. Найкомфортніші і чисті пляжі на Осколі – це “Караван” в район села Кам’янка та “Лиса гора” в Дворічній.

До речі, про Лису крейдяну гору серед місцевих жителів ходять безліч легенд. Кажуть, що, побувавши тут, людина може вилікуватися від різних недуг. А щоб ефект був особливо сильним, потрібно спочатку піднятися на вершину гори, потім спуститися і зустріти світанок біля її підніжжя.

Відстань від Харкова: близько 140 км

Реклама


Як дістатися:

Автомобілем:

Перший варіант: Через Чугуїв та Куп’янськ – в Дворічну, потім уздовж Оскола – в Новомлинськ і Кам’янку.

Другий варіант: до села Кам’янка можна доїхати по трасі і через Великий Бурлук.

Врахуйте, що в дощову погоду на сільських дорогах проїхати буде досить важко.

Автобусом: маршрут “Харків-Дворічна”. Відправлення з Центрального автовокзалу. Далі в Кам’янку – на маршрутці або таксі.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *