Озеро Бучак (Канівський р-н)

Озеро Бучак (Канівський р-н)

Озеро Бучак утворилося в 1987р . в слідстві будівництва Канівської ГАЕС. Озеро мало служити нижнім котлованом електростанції . Дно його , за розповідями , викладено бетонними плитами . Бучак створювали під Гідро – акумуляторну станцію . Якраз в роки Чорнобиля та перебудови її хотіли запускати … Але , під впливом згаданих чинників – не вийшло . І добре !
Це живописне місце знаходиться в селі Бучак , назва якого перейшла й до самого озера . Від села залишилося кілька будинків , всі інші були відселені й зруйновані в ході будівництва станції .

Вода в озері найчистіша . Риби багато . Озеро з ‘єднується з Канівським водосховищем маленьким струмочком . Причому вода витікає з озера … тому воно і чисте . Озеро заповнюється завдяки внутрішнім джерелам !!!
Глибина озера Бучак близько 30м , з дна б’ють холодні джерела , тому навіть у саму жарку погоду , водичка у озері прохолодна .

Реклама

Над озером стоїть гора Лисуха , яка теж постраждала при будівництві станції , але з неї відкривається незабутній краєвид на тутешні місця .

Озеро Бучак з його навколишньою природою вважається сильним енергетичним місцем . Там регулярно «тусуються» всякі езотерики . Раніше в цих місцях були стоянки вікінгів, слов’янські капища та поселення трипільців . Також Бучак не раз виступав майданчиком для створення кінематографічних шедеврів .

Реклама

Місцевість входить до складу Трахтемирівського Заповідника, тому там регулярно бігають дикі кабани, косулі та інша дичина .
В кількох кілометрах вверх по Дніпру знаходиться мальовниче село Григорівка, яке вражає своїм ландшафтом, природою та краєвидами.

До озера Бучак краще добиратися своїм транспортом , або попередньо з кимось домовившись. З собою обов’язково потрібно брати карту і компас, місцевість досить пересічена, багато ярів – тому легко загубитися або звернути не туди

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *