Мезинський національний природний парк

Мезинський національний природний парк
Україна завжди намагалася піклуватися про створення заповідних територій та збереження вимираючих видів флори й фауни. За останні 30 років в Україні утворено 42 національних природних парки, в яких на площі більше 1 млн. га мешкають сотні видів тварин та рослин , занесених до Червоної та Зеленої книги України . Одним з таких парків і Мезинський, що розташований поблизу села Мезин Коропського району.
До складу парку включені ландшафтні й ботанічні заказники державного і місцевого значення, створені на території району: Мезинська Швейцарія, Риіхловська дача, Жуків яр, Увиище Криничне, Свердловський, Змїївщина, Дубравка.
43% території НПП займають ліси, в яких ростуть вікові дуби висотою до 27 м і діаметром до 40 см, ліщина висотою до 5 м, серцелиста липа, гостролистий клен, граб, ясен, повисла береза, осика.
35% території розташовано на водороздільних ділянках і використовується, як сільгоспугіддя.
16% території займають луки, серед яких золотаві й справжні луки в заплавах річок.
4% території займають водні ресурси: річка Десна шириною до 4 км з притоками (Головесня, Студинка, Криста, Восковуха, Хвостинка,), озеро Хатинь, що займає 50 га, безліч інших озер і стариць, частково зарослих стрілолистом.
2% території на півночі НПП в заплаві Десни представлені 2-ма масивами трав’яних боліт невеликого розміру.
З археологічних пам’яток світовою популярністю користується палеолітична стоянка кроманьйонців в селі Мезим, відкрита в 2008 р., історія якої налічує 20 тис. років. У цьому поселенні епохи матріархату проживав древній рід наших предків, які будували своє житло з кісток мамонтів. Вони займалися полюванням, і в ті давні часи освоїли мистецтво виготовлення статуеток, фігурок тварин, браслетів, музичних інструментів з орнаментованих кісток мамонтів й інших тварин. У селі Мезим діє археологічний музей, в якому експонуються твори найдавнішого мистецтва, знаряддя праці, господарське начиння.
В інших селах Коропського району виявлено півсотні археологічних та архітектурних пам’яток різних епох. Незмінний інтерес у вітчизняних та зарубіжних туристів викликають такі пам’ятки архітектури, як палац Румянцева-Задунайського (1786 р.) і Успенська церква (XVIII ст.) в с. Вишеньки, Вознесенська, Іллінська і Троїцька церкви (VIII-XIX ст.) У Коропі, Миколаївська церква (XX в.) у с. Риботин, церкви Різдва Богородиці (VIII-XIX ст.) у с. Жовтневе та с. Оболоні.
Селище Короп, обчислює свою історію з епохи Київської Русі, демонструє туристам стародавні експонати в музеях (Краєзнавчому і Меморіальному), а також збережені залишки древнього міста.
Саме незабутнє враження при відвідуванні Мезинського природного парку залишає чарівна краса первозданної природи Полісся.
Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *