коса Бірючий Острів (Азово-Сиваський національний парк)

коса Бірючий Острів (Азово-Сиваський національний парк)

Острів Бірючий, в перекладі означає «Вовчий» – це живописне місце на півдні України, розташоване в південній, найширшій частині Федотової коси. Походження його й досі суперечливе. Деякі джерела стверджують, що острів був створений рукотворно – його відсипали за наказом Петра I, щоб перепинити шлях турецьким кораблям. Інші кажуть, що Бірючий, як і більшість морських острівців, був намитий природним шляхом. Так чи інакше, до 1929 року острів був відокремлений від Федотової коси вузькою протокою, тому отримав такий статус.

Коса Бірючий Острів розташована в Херсонській області, при цьому ніяк не пов’язана з її материковою частиною (вони розділені Утлюкським лиманом).
Довжина коси близько 20 км, що становить 11 морських миль, найширша частина – приблизно 5 км. Берегова лінія західної та північно-західної частин Острова Бірючий характерна наявністю лиманів та мілководних бухт. Акваторія південного заходу коси дозволяє приймати невеликі судна, забезпечуючи їм хороше укриття від північно-східного вітру.

Потрапити на Бірючий можна лише за спеціальними перепустками. Острів входить до складу Азово-Сиваського заповідно-мисливського господарства. Бірючий так само знаменитий розташованою на ньому президентською дачею, яку збудували ще за Микити Сергійовича Хрущова, на якій любив відпочити Леонід Данилович Кучма та Янукович.

Документально створення парку датується 1993 роком, коли Леонід Кучма підписав указ, фактично перейменувавши Азово-Сиваський заповідник (з 1975 року, в період з 1927 року по 1975 рік – Приморський заповідник).
Територія нині діючого національного парку орієнтовно дорівнює 33 тис. га, але тільки її третину складає суша. Це – найкраще місце для цінителів дикої природи. Тут можна зустріти вільно гуляючих тварин. Лань, лисиця, єнотова собака, асканійський олень – найпоширеніші представники дикої природи

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *