Меморіал “Родина – мать”. Київ

Меморіал “Родина – мать”. Київ

Можна по-різному ставитися до музеїв. Хтось вважає, що це нікому не потрібно, хтось – що не варто жити минулим, треба жити сьогоденням, хтось – що важливо знати і пам’ятати свою культуру та історію.

Як правило до монументу проходять відразу після відвідин Київської Печерської лаври, бо це буквально поруч.

Батьківщину-матір в Києві видно з багатьох місць міста. Величезний монумент, який вище Статуї Свободи у Нью-Йорку і який на момент відкриття в 1981 році був найвищим у СРСР, символізує боротьбу радянського народу з фашизмом на фронті і в тилу.

Біля його підніжжя, в масиві пагорба, розташовується Національний Музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, що складається з безлічі залів з інсталяціями, оригінальними документами та експонатами. У самому кінці експозиції відвідувача вражає гігантський зал пам’яті з нескінченним панно з фотографій загиблих на війні радянських людей, тисячами похоронок і поминальних гранованих склянок, і другий гігантський зал, в якому на багато десятків метрів вгору йде такий же нескінченний список прізвищ людей, що стали на тій війні Героями Радянського Союзу …

Монумент Батьківщина-Мати височить над Києвом на Правому березі Дніпра на 102 метри. У масиві пагорба під ним розташовується музей, відкритий Леонідом Брежнєвим 9 травня 1981 року.

Музей цілком присвячений історії Великої Вітчизняної війни і містить понад 300 тисяч експонатів з різних куточків СРСР. Експозиція музею не зачіпає якогось певного регіону, а розповідає про війну на всій території СРСР – від Північних морів до Севастополя і Кавказу.

Всередині скульптури знаходиться два ліфти: – похилий (рухається на ковзанках під кутом 75 градусів) і вертикальний. Похилий ліфт піднімає людей всередині п’єдесталу. Вертикальний же ліфт дозволяє піднятися на рівень грудей скульптури (т.зв. 9 поверх); далі потрібно дертися по одних з сходів, які ведуть в обидві руки і на верхівку голови.

Підйом на щит виглядає наступним чином: пішки на 3-й поверх музею, потім похилий ліфт до нижньої оглядового майданчика, потім ви розписуєтесь за інструктаж і здаєте непотрібні речі, далі вертикальний ліфт, потім невелика вертикальна драбинка і похилі сходи в руці скульптури, що переходить в вертикальні.

Оглядовий майданчик знаходиться з задній стороні щита над пальцями лівої руки скульптури, вона з усіх боків огороджена, але зверху на рівні очей є вільне від сітки місце, якого вистачає і на подивитися, і фотоапарат нормально висунути. Зі щита відкривається чудовий вид на Дніпро, Лавру, Печерськ і т.д.

Основна площа комплексу прикрашена Алеєю міст зі званням “герой” і військового озброєння й бойової техніки.

Крім того, можна відвідати цікаві експозиції, що розповідають про військові дії в Афганістані та в інших державах, а також побувати в транспортному літаку, реактивному винищувачі або вертольоті.

Поруч знаходиться “Співоче поле” на якому відбуваються концерти, фестивалі та виставки композицій з квітів.

Безліч доріжок дозволять прогулятися територією величезної паркової зони Печерського ландшафтного парку чи спуститися сходами до проїзжої частини й Дніпра та монумента засновникам Києва.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *