село Антонівка – озеро Солоне

село Антонівка – озеро Солоне
Унікальне місце, куди можна відправитися в погожий літній день – озеро Солоне, яке знаходиться у селі Антонівка в Кегичівському районі. Причому назва його повністю відповідає суті – вода в цьому озері дійсно солона.
Історія походження цього озера пов’язана з пошуками нових родовищ природного газу й нафти на території Харківської області. Існувала гіпотеза, що під солоними куполами, які залягають на великій глибині, може скупчуватися природний газ, під ним нафта, а під нафтою – вода. У селі Антонівка поставили бурову вишку. Необхідно було свердловину пробурити глибиною три тисячі метрів і пробити соляну лінзу, щоб відкрити доступ до скопившимся газу й нафті.
Фахівці не очікували, що тиск газу буде аномально високим – 300 атмосфер. Це й стало причиною виходу з свердловини двадцятиметрового фонтану газу. Жителів Антонівки довелося евакуювати. Фонтан заглушили, але через 2 дні стихія знову дала про себе знати – стовп газу пробився назовні, а земля навколо почала провалюватися.
Утворився кратер діаметром 60 метрів, що поглинув бурову вишку і почав заповнюватися водою, яка, проходячи через поклади солі, стала дуже солоною.
Прісноводна риба і інша живність в такій воді існувати не зможе. Але на березі, крім рослинності, на схилах кратера можна виявити цілі колонії ластівок-береговушек і великих зелених ящірок.
Вода через солі дуже добре загоює рани, відчуття ніби на морі – морське повітря, сіль у волоссі після купання. Велика щільність солоної води не дає глибоко пірнати. При зануренні більше 1,5 м вода стає набагато холоднішою.
Існує легенда ніби глибина озера 2,5 км, але поки це не підтверджено. Заміри показали глибину не більше 10м. Можливо западину завалило і замулило. Як би там не було, але трохи не по собі знати що на дні десь там бурова установка і техніка. А з вигляду маленьке озеро.
Як дістатися:
Автомобілем: їхати на Кегичівка через Старовірівка до села Чапаєве. За ним, приблизно через 5 км, дорога робить поворот на 90 градусів: вправо – на Кегичівку і ще правіше – на Антонівку.
Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *