Казковий світ херсонських плавнів

Казковий світ херсонських плавнів

У всій Європі не знайти такої незвичайної місцевості, як херсонські плавні. Річкові протоки, немов лабіринти, в’ються, відводячи вас від цивілізації і заглиблюють в чудовий світ пониззя Дніпра. Погляду постають дивовижні рослини, цікаві птахи і дивовижні тварини.

У пониззі Дніпра знаходиться понад 140 озер, більшість з яких називають лиманами.Цю красу потрібно тільки побачити на власні очі: білосніжні лілії і яскраво-жовті латаття утворюють своєрідний килим і стеляться по водній гладі. По розлогому листю вільно прогулюються чаплі, качки і жаби. Вода в таких озерах має смарагдовий відтінок за рахунок того, що спостерігається таке явище, як «цвітіння води». Тобто створюються ідеальні умови для дрібних зелених водоростей, які і надають унікальний окрас воді.

Через протоки ви можете потрапити в Інгулецький, Кардашинський, Казначейський, Понятовський, Сабетський і Стеблеевський лиман.

Щоб побачити, як люди живуть на воді зовсім не потрібно їхати в Італію. Для цього можна відправитися на знамениті херсонські дачі в плавнях. Тут замість доріг – річка. Водні магістралі ділять маленькі острівці вздовж і поперек, утворюючи своєрідні вулиці. Є навіть річкові перехрестя з пожвавленим рухом водного транспорту. Дістатися сюди можна як на моторних човнах, так і на катамарані. Або викликати річкове таксі. Майже біля кожного будинку розташовується невеликий пірс, який служить одночасно і місцем для швартування човнів, і відмінною ділянкою для риболовлі.

Тут дивовижна атмосфера, час тут тече, абсолютно, інакше. Місцеве населення смакує кожну мить і насолоджується кожною хвилиною. Це справжня херсонська Венеція!

Потрапляючи в плавні, тримайте фотоапарат напоготові. Йдучи тихим ходом по річці, ви можете зловити на собі погляд лисиці і побачити, як перед самим носом злетіла чапля. Уздовж очеретів важливо засідають качки з десятком пташенят.

Тут можна зустріти диких котів, кабанів, гусей, лебедів і навіть пеліканів. Для рибалок це справжній рай. У Дніпровських плавнях водиться окунь, щука, судак, сом, лящ, карась, короп, краснопір, лин, карась і інші види риб. Дерева вздовж берегів утворюють тунелі і слугують домівкою для багатьох птахів. Водні протоки то розширюються на кілька десятків метрів, то стають настільки вузькими, що з труднощами проходить моторний човен. При сонячній погоді можна розглянути дивовижний підводний світ. Захоплює дух, коли буквально на відстані метра пропливає велика риба і, здається, що ще мить і схопиш її рукою. Якщо пощастить, то можна побачити і маленьку ондатру, і поважну черепаху, і спритного вужа. А в диких заростях у вас є всі шанси зустрітися з фазанами, їжаками і навіть лосями.

Щоб потрапити в херсонські плавні з боку міста потрібно перетнути Дніпро або його притоки. Зробити це можна на моторних човнах і катерах. Великі яхти, на жаль, не кращий варіант, бо у вузьких протоках вони виявляються безпорадними. Найоптимальнішим буде приєднатися до туристичних груп, які регулярно організовують спеціалізовані компанії. Багато з них вже на місці проводять інструктаж по управлінню байдаркою, і ви пускаєтеся гуськом по лабіринтах водних магістралей.

Незважаючи на те, що Дніпро протікає по території трьох країн і 12-ти областей, тільки в Херсонській області утворюється такий унікальний природний ландшафт – Дніпровські плавні.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *