Ряжанка в домашніх умовах

Ряжанка в домашніх умовах
Як ви думаєте, чи можна пити ряжанку?
Ні. Справжню ряжанку пити неможливо. Її можна тільки їсти ложкою. Правда, сучасний городянин , що звик до «магазинних» молочних виробів часом позбавлений такого продукту. Проте можна свою домашню ряжанку приготувати самостійно.
Що потрібно для приготування ряжанки?
Свіже молоко. Бажано, сьогоднішнє, сільське. Можна те, що часто привозять фермери і продають з бочок .
Сметана. Справжня, свіжа. Сметана нам потрібна для закваски. Якщо немає сільськох, то в магазині «живу» сметану можна визначити по терміну придатності: чим довше допустимий термін зберігання, тим більше підозр викликає кисломолочний продукт. Щоб закваска спрацювала на 100%, сметана повинна знаходитися на самому початку вищезазначеного терміну придатності.
Широкий керамічний горщик і духовка (ідеально сільська піч). Для приготування пряженого (топленого) молока. Секрет сталого успіху в заквашуванні ряжанки, мабуть, в тому, що пряжене молоко стерильне. Тепле місце в будинку. Можна пристроювати горщик біля батареї, закутавши його з усіх боків ковдрою. Чистий термометр для рідини.
Інструкція по приготуванню домашньої ряжанки
Пряжене молоко
Свіже молоко доводимо до кипіння в широкій каструлі. Увага, маленький секрет: Після закипання молоко треба прокип’ятити на мінімальному вогні хвилин 5-10, тоді у нього залишиться менше шансів «втекти» в духовці.
Переливаємо гаряче молоко в чистий керамічний горщик. Приблизно 1/3 об’єму повинно залишатися вільним. Ставимо в духовку вище. Кришкою не накривати. Доводимо до кипіння і зменшуємо вогонь до мінімуму. Перший час треба стежити, щоб молоко не втекло. Для цього топимо ложкою або протикаємо виделкою виникшу пінку. Загальний час приготування топленого молока – 1.5-3 години, за смаком. Чим довше топити, тим темніша і густіша вийде ряжанка. Справжнє нерозбавлене пряжене молоко саме по собі дуже смачне. Іноді навіть до процесу виготовлення ряжанки не доходить…
Заквашування ряжанки
Остуджуємо молоко до 40-42 градусів. Відливаємо частину в чисту чашку для розчинення сметани. Чим більше сметанки, тим густіша і жирніша вийде ряжанка. Але для закваски достатньо й 1 столової ложки на літр топленого молока. Виливаємо назад в горщик, розмішуємо. Ставимо до батареї, укутуємо ковдрою. До закінчення заквашування залишаємо в спокої. Не збовтувати, не змішувати! Доречі батарея може бути настільки гарячою, що закваска загине. Треба стежити за тим, щоб температура в горщику не піднімалася вище 40 градусів. Нижче – можна.
Ряжанка вважається готовою, коли стане «єдиним цілим» і буде легко відходити від стінок при нахилі горщика. Після чого, її краще прибрати в холодильник. Чи перемішувати готову ряжанку – справа смаку.
Смачного!
Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *