Харчове використання Гісопу

 

 

 Гісоп лікарський

 (Hyssopus officinalis L., рус. Иссоп лекарственный)

Гісоп лікарський  -напівчагарник (відноситься до сімейства ясноткових) досягає 80 сантиметрової висоти. Корінь прямій. Стебло чотиригранне, гіллясте. Листя гісопу мають краї рівні, злегка загорнуті. Час цвітіння з середини по кінець літа. Квітки в основному однобокі, синього кольору. Знаходяться у згорнутих верхніх листках. Плід - чотири горішка. Час дозрівання гісопу: серпень - вересень. Ареал поширення: в дикому вигляді гісоп лікарський зустрічається в Центральній, Східній і Південній Європі, Північній Африці,та Західній Азії. Вирощується в садах

Ця рослина відома людям з сивої давнини. В епоху Середньовіччя вона широко застосовувалася в багатьох країнах Європи й Азії як прянощі в кулінарії і лікарська рослина в народній медицині. Гісоп - трава очищення. «Окропи мене гісопом і очищуюся: омий і стану біліший від снігу» (Пс., 50).

• Відвар трави допомагає при кровотечі очей, але пригнічує статевий потяг. Він шкідливий для нирок. Замінником гісопу є м'ята. • Трава, якщо пити з вином, розсмоктує тверді пухлини на тілі. • Застосування трави показано при хронічному запаленні кишечника, зменшує піт, лікує захриплість голосу. • Змазування і змочування міцним відваром трави знищує шрами на обличчі, а гіссоп, прийнятий всередину, покращує колір обличчя. • Відвар трави у вигляді компресу прикладають на синці  • Відвар трави застосовують при бронхіальній астмі, хронічному кашлі і ангіні.

Застосування як приправи. Свіжий і сушений гісоп використовують як прянощі для супів, соусів та м'ясних страв та додають у салати. Гісоп - чудова приправа, бо  він ароматний та приємний на смак, до того ж сприятливо впливає на травлення. Особливо добре додати його до ніжної  печені з телятини, в якому дуже часто не вистачає пікантної пряної «терпкості». Але й добре пасує до страв з квасолі, супів та юшки .

Поделитесь ссылочкой с друзьями!

Написать комментарий

Ваше имя: