Харчове використання Бородавника звичайного

Харчове використання Бородавника звичайного

Бородавник звичайний, бородавочна трава
( лат. Lapsana communis L., рус. Бородавник обычный)

Однорічна трав’яниста рослина. Стебло 20-120 см заввишки, прямостояче, циліндричне, порожнисте, зверху борозчате і гіллясте. Листя м’яке, нижні – ліровидні, з крупною округло-серцеподібною кінцевою часткою. Решта листя сидячі, ланцетні, довгасто-ланцетні, зубчасті . Квітки лимонно-жовті, язичкові, зібрані в дрібні довгасті кошики 5-7 мм завдовжки і 3-4 мм шириною. Плоди – сім’янки, світло-бурі або білувато-зелені, з двома реберцями, до 4 мм завдовжки. Корінь веретеноподібний .
Цвіте з червня по серпень. Насіння дозріває в серпні-вересні. Розмножується ,бородавник насінням. Росте в сирих лісах, на галявинах, у чагарниках, ярах, долинах річок, на полях, у садах і городах, як бур’ян – у посівах.

Реклама


Харчове використання. Молоде листя і пагони містять 84 мг% каротину у сухій вазі або 16 мг % – у сирій. Це більше, ніж у коренеплодах моркви. Молоду зелень бородавника можна використовувати для салатів, супів, а також для приготування каротинової пасти.

Терміни та способи заготовки. Молоде листя і пагони збирають у червні. Для каротинової пасти листя заготовляють з червня до початку бутонізації рослин.

Реклама

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Adblock
detector