Харчове використання Звіробою

Харчове використання Звіробою

Звіробій (лат. Hypericum)

Звіробій відомий ще з часів Гіппократа. Його називають «засіб від 99 хвороб». Детальніше про лікувальні властивості звіробою читайте в статті Звіробій – користь та застосування”.

Реклама

На заході він називається «рослина святого Джона». Препарати звіробою офіційно зареєстровані в багатьох країнах світу і вельми ефективно застосовуються для лікування депресії і тривоги. Наприклад, в 1984 р. в Німеччині екстракт звіробою був введений в число рецептурних препаратів для лікування депресії і став лідером продажів серед антидепресантів. Причому екстракт звіробою характеризується комплексним механізмом антидепресивної дії.

МАГІЯ. Одна з найсильніших антидемонічний трав Русі. Звіробою боїться всіляка нечисть. Найбільшу силу звіробій має в середини липня. В старину його (так само як і всі магічні трави) збирали на свято Івана Купала (за новим стилем 7 липня). Ментально Звіробій сприяє початку нового процесу, це може бути зародження нового життя, а може бути зародження нової ідеї або нової справи, він також сприяє рівній течії процесу і благополучного його результату. Він допомагає мислити ясно, уникати необачних вчинків і робити правильний вибір, відновлює внутрішню рівновагу і стабілізує стан. Звіробій перешкоджає зовнішньому негативному впливу і захищає від агресії. Він загоює рани, відкриває друге дихання і припиняє витік внутрішньої енергії.

Реклама

Звіробій наповнює організм енергією сонця, що міститься в ньому. Саме тому застосовується в настоях або в ароматичних оліях, тобто для прямого впливу на організм. Колись на Русі настій із звіробою дуже часто заміняв чай, і такий напій був ліками від багатьох хвороб.

Кулінарія.

Навіть висушений звіробій приємно пахне, а на смак він злегка гіркуватий – завдяки таким властивостям чай з цієї рослини має бальзамічний аромат. Звіробійний чай рекомендують тим, хто дуже швидко втомлюється або займається виснажливою роботою. З цією ж метою звіробій використовували і солдати, особливо ті, кому доводилося здійснювати тривалі піші переходи – він допомагав зберігати бадьорість. Відомо, що у англійців звіробій зазвичай називають «balm of warrior», що в перекладі означає – «бальзам воїнів».

У харчовій промисловості звіробоєм покращують смак і колір гірких настоянок і бальзамів, вин і лікерів, а в поєднанні з іншими пряними травами застосовують для ароматизації тонізуючих напоїв. Смакові властивості трави дозволяють використовувати його в кулінарії для ароматизації рибних, м’ясних і овочевих страв.

Реклама

Чай з Звіробоя надає тонізуючий вплив на весь організм людини, його благотворна дія зростає при заварюванні разом з іншими цілющими рослинами – материнкою, смородиною, шипшиною та ін, саме тому Звіробій входить до складу багатьох трав’яних чаїв і напоїв.

Чай із звіробою

№1

У емальований посуд кладуть 2 ст. ложки подрібненої трави звіробою з квіточками і листочками і заливають 1 л води, довести до кипіння, процідити через ситечко та п’ють, як чай, з медом чи цукром.

№2

1 склянку подрібненого сушеного звіробою, 2,5 склянки сушеної материнки, 0,5 склянки плодів шипшини Всі компоненти перемішати і використовувати як чайну заварку.

№3

Взяти порівну листя звіробою і смородини, залити окропом, настояти 5-10 хвилин і пити на ніч як заспокійливий засіб.

Ще краще, якщо додати в такий чай в рівних частках:
– Лист суниці,
– Лист малини,
– Лист зніту
– Траву материнки.
Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Adblock
detector