Харчове використання Запашного колоска

ЗАПАШНИЙ КОЛОСОК (пахучеколосник)

(лат. Anthoxanthum, рус. Души?стый колосо?к, Пахучеколо?сник, Душистоколо?сник)

Багаторічний дерновини злак з тонкими прямостоячими стеблами, що досягає у висоту 10-50 см. Стебло з 1-3 вузлами, гладке, нерозгалужене. Язичок 1-5 мм в довжину. Листові піхви в місці переходу в листову пластинку з борідкою волосків. Листові пластинки довго-загострені, до 5 мм в ширину і 15 см в довжину, плоскі, від голих до волосистих.

Колоски зібрані в порівняно густі, довгасто-яйцеподібні зелені або пурпурні колоски, що досягають 1-10 см у довжину і до 15 мм в діаметрі. Квіткова луска з добре помітною остю.

При розтиранні рослина видає слабкий приємний запах, обумовлений наявністю кумаринів і особливо виражений у рослин в сухому стані.

Звичайний вид, широко поширений в Європі. Росте на луках, у світлих листяних лісах. Використовується в харчовій промисловості для надання аромату напоям.

Застосування. Сировина містить запашну речовину кумарин з запахом гіркого мигдалю. Запашний колосок використовують для виробництва вермуту і ароматизації тютюну. Ця рослина входить до складу трав’яних чаїв.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Adblock
detector