Харчове використання Запашного колоска

 

 

                                                                                 ЗАПАШНИЙ КОЛОСОК (пахучеколосник)

                                          (лат. Anthoxánthum, рус. Души́стый колосо́к, Пахучеколо́сник,  Душистоколо́сник)

Багаторічний дерновини злак з тонкими прямостоячими стеблами, що досягає у висоту 10-50 см. Стебло з 1-3 вузлами, гладке, нерозгалужене. Язичок 1-5 мм в довжину. Листові піхви в місці переходу в листову пластинку з борідкою волосків. Листові пластинки довго-загострені, до 5 мм в ширину і 15 см в довжину, плоскі, від голих до волосистих.

Колоски зібрані в порівняно густі, довгасто-яйцеподібні зелені або пурпурні колоски, що досягають 1-10 см у довжину і до 15 мм в діаметрі. Квіткова луска з добре помітною остю.

При розтиранні рослина видає слабкий приємний запах, обумовлений наявністю кумаринів і особливо виражений у рослин в сухому стані.

Звичайний вид, широко поширений в Європі. Росте на луках, у світлих листяних лісах. Використовується в харчовій промисловості для надання аромату напоям.

 

Застосування. Сировина містить запашну речовину кумарин з запахом гіркого мигдалю. Запашний колосок використовують для виробництва вермуту і ароматизації тютюну. Ця рослина входить до складу трав'яних чаїв.

 

Поделитесь ссылочкой с друзьями!

Написать комментарий

Ваше имя: