Харчове використання Дзвоника (колокольчика)

Харчове використання Дзвоника (колокольчика)

Дзвоник ріпчастовидний

(Campanula rapunculoides L.,рус. Колокольчик рапунцелевидный)

Дзвоник ріпчастовидний– багаторічна трав’яниста рослина близько 30-100 см заввишки. Корінець товстий, гіллястий, іноді з довгенькими підземними пагонцями.

Стебло звичайно просте, пряме, злегка ребристе. Суцвіття довге, кистевидне, однобоке; квітки близько 2-2,5 см завдовжки, на коротких квітконіжках, пониклі, синьо-фіолетові, поодинокі; зубчаті чашечки лінійно-ланцетні. Цвіте протягом літа.

Росте на узліссях лісів, на луках, уздовж доріг, в заростях чагарнику.

З лікувальною метою використовуються коріння, сік надземної частини рослини.

У коренях виявлені вуглеводи: трісахариди, інулін. У траві – флавоноїди, лютеолін; в листі – каучук. Відвар коренів у народній медицині застосовується при пухлині горла і новоутвореннях в роті. Сік листя використовується для виведення бородавок. Молоде коріння і пагони придатні в їжу. Кормове, при згодовуванні збільшуються надої молока.

Молоді листочки дзвоника придатні до вживання в сирому вигляді. Додавайте іх у салати. У зелені дзвіночків міститься велика кількість вітаміну Е, що сприяє молодості, та відповідає за репродуктивні функції і стан шкіри. Корінці також використовують у їжу – вони мають приємний смак.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Adblock
detector