Самодопомога при приступі стенокардії

Самодопомога при приступі стенокардії

Уявіть собі … Вечір, ви їдете додому, звичайно, один, після незвично важкого дня на роботі. Ви сильно втомилися і засмучені … Ви по-справжньому нервуєте і засмучені … Раптово ви починаєте відчувати сильний біль у грудях, що починає поширюватися в руку і щелепу. Ви всього у восьми кілометрах від найближчої до вашого будинку лікарні. На жаль, ви не знаєте, чи зможете доїхати до неї …

Ви були треновані в штучному диханні і непрямому масажі серця, але людина, що проводила курс, не сказала вам, як здійснювати це на собі!

Як пережити серцевий напад наодинці? Багато людей знаходяться одні, коли вони переживають серцевий напад, без допомоги. У людини, чиє серце починає битися неправильно і яка починає відчувати запаморочення і слабкість, є всього 10 секунд перед тим, як вона знепритомніє.

Не панікуйте, а почніть кашляти періодично і сильно.

Перед кожним кашлем поштовхом потрібно глибоко зітхнути, кашель повинен бути глибоким й тривалим, так якби ви відкашлювали мокротиння з глибини трахеї. Вдих й кашель повинні повторюватися приблизно кожні дві секунди без зупинки поки не настигне допомога або поки серце не почне знову битися нормально.

Чому це допомагає?

Глибокий вдих впускає кисень до легень, а кашлеві рухи, стискають серце й змушують кров циркулювати. Стискуюче зусилля на серце також допомагає йому повернутися у нормальний ритм. Таким чином, жертви серцевого нападу можуть дістатися до лікарні.

Ніколи не думайте, що ви не схильні до серцевих нападів, якщо вам менше 25 або 30 років. Сьогодні через зміни в способі життя серцеві напади трапляються серед людей різного віку.

Розкажіть своїм батькам і знайомим про це. Це може врятувати життя!

Додаткові рекомендації:

Інтенсивна (до болю), але короткочасна акупресура нігтем великого пальця або будь-яким загостреним предметом біологічно активної точки розташованої біля основи нігтьового ложа мізинця протилежної руки.

Потерти долоні одна об одну. Накласти долоні, подушечками під великими пальцями, на вушні раковини. Виконувати інтенсивні розтираючі рухи вгору і вниз. Терти до відчуття жару у вушних раковинах, але не менше 20 разів.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *