Гриб копрінус і алкоголь

Гриб копрінус і алкоголь
Копрінус (гнойовик, чорнильний гриб) – одне з дивних створінь царства грибів. Схоже, що природа створила ці гриби саме для позбавлення людини від тяги до алкоголю.
У нашій країні гриб гнойовик (зустрічається 4 різновиди), мабуть, знають лише фахівці, грибники вважають його неїстівним – зовнішній вигляд дуже непривабливий, типова поганка. Але у цього гриба є унікальна властивість: він може бути отруйним для однієї людини і абсолютно нешкідливим для іншого. А вся справа в тому, що в кількох видах цих грибів є речовина під назвою копрін, вона абсолютно нешкідлива для тверезої людини, а от любителя випити чекають неприємні сюрпризи: з’єднуючись зі спиртом, копрін викликає блювоту, нудоту, почервоніння обличчя. І при неодноразовому вживанні цього гриба всередину йде закріплення ефекту – відраза до будь-якого алкоголю.
Дійсно, після вживання в їжу гриба (їх чотири види, і всі вони їстівні) протягом тривалого часу вживання алкогольних напоїв викликає тимчасове отруєння, симптоми якого дуже скоро проходять.
Наші діди здавна знали про лікувальні властивості грибів, в тому числі і про властивості копрінуса, і використовували гнойовик для лікування людей, що не знали міру в алкоголі.
Ростуть гнойовики біля тополі, осики, верби і пнів листяних порід, а також на гнойових й компостних купах та інших місцях із багатими грунтами, навіть у теплицях й на овочевих грядках, в основному з середини літа до жовтня.
Рецепт
¦ Відваріть гриб копрінус, потім пропустіть його через м’ясорубку з відвареною картоплею або ж капустою, при подачі на стіл посипте зеленню і запропонуйте «хворому» після випивки. З’являється відчуття нудоти, блювання, серцебиття, почервоніння шкіри. Всі ці явища швидко проходять, але якщо «хворий» захоче похмелитися, отруєння повториться назад. Це дешевий, простий і дуже доступний засіб для боротьби з алкоголізмом.
Але не забувайте все обговорити з лікарем!

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *