Гриб підвишень вишняк, клітопілус звичайний

Гриб підвишень вишняк, клітопілус звичайний

Гриб підвишень вишняк, клітопілус звичайний

(лат. Clitopilus prunulus)

Підвишень зобов’язаний своєю назвою місцю розповсюдження — дуже часто гриб селиться під вишневими і сливовими деревами.

Капелюшок (діаметр 5-13 см): матовий, білий або сіруватий, при натисканні помітно темніє. З часом змінює форму від напівкулястої до плоскої або сильно втиснутої. Краї зазвичай підвернуті до внутрішньої сторони, а в центрі часто є невеликий горбок. Трохи опушений, на дотик в дощову або сиру погоду слизький і липкий, а в суху — гладкий. Ніжка (висота 3-9 см): одного кольору з капелюшком, суцільна, часто вигнута, має циліндричну форму і розширюється знизу вгору. Покрита борошнистим нальотом або слабким пушком. Вузькі пластинки змінюють забарвлення в міру зростання. Спочатку вони білого або світло-жовтого кольору, потім стають світло-рожевими. М’якоть: щільна, біла, дуже м’яка. Володіє характерним запахом свіжого борошна. Деякі грибники стверджують, що аромат підвишень нагадує огірковий.

Де можна знайти: Гриб підвишень віддає перевагу світлим лісам, паркам, садам, дачним ділянкам (під сливою, грушею, вишнею, глодом), зростає серед трави і моху, часто уздовж доріг, на грунті. Іноді зустрічається на луках і пасовищах, серед трави.

Важливо! Гриб подвішень зовні дуже схожий на багато смертельно отруйних грибів, часто відрізнити їх можна тільки в лабораторних умовах, тому не рекомендується збирати його мало досвідченим грибникам. Подібні види: Може бути поплутаний з отруйними білоокрашенними говорушка, від яких відрізняється рожевіючими з віком пластинками і капелюшком без водянистих концентричних кілець. Від отруйних видів розовопластинкових ентолом відрізняється низько спускаючимися по ніжці пластинками.

Лікувальні властивості:

Екстракт гриба є антикоагулянтом (перешкоджає згортанню крові). Завдяки лікувальним властивостям підвишня, на його основі в даний час розробляються препарати проти тромбозу. Гриб вишняк багатий корисними сполуками фосфору.

Застосування в кулінарії:

Подвішень вважається одним із найсмачніших грибів. і хоча борошнистий запах може трохи зіпсувати картину, серед усіх говорушек і рядовок саме підвишень вважається одним з найцінніших. Непогано поєднується з іншими грибами. Борошнистий запах добре маскується спеціями і більш ароматними інгредієнтами, без шкоди смаковими якостями гриба. Використовується у свіжому вигляді (відварювання 10-15 хв), для засолювання та маринування, для сушки.

admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *