Гриби Моховики

Гриби Моховики

Моховики (лат. Xerocomus)

Познайомимося з поширеними грибами наших лісів – моховиками. Назва грибів говорить сама за себе – моховики люблять рости в моху, ховаючись в ньому. Є справжні любителі цих грибів.

Моховик жовто-бурий

Цей вид росте в серпні-вересні під сосною і модриною в соснових і сосново-модринових лісах, утворюючи з цими породами мікоризу. Капелюшок до 10 см у діаметрі. Молоді гриби мають опуклий капелюшок, який потім стає подушковидним, іноді плоским, з тонким краєм, спочатку охристо-жовтий, пізніше коричнево-бурий, з бурими лусочками, бархатистий, в сиру погоду слабослизький, на зламі злегка синіючий. Трубчастий шар бруднувато-жовтий, потім оливково-тютюновий, від капелюшка відділяється погано, прирослий до ніжки; трубочки дуже тонкі, нерівні. Ніжки «витончені», невисокі – до 8 см довжиною й товщиною не більше 2 см, зазвичай циліндричні, світло-жовті або бурі. М’якоть блідо-жовта, на зламі злегка синіюча.

Їстівний гриб третьої категорії, зазвичай неохоче збираний грибниками. Використовується у смаженому й тушкованому вигляді, сушиться , рідше – солиться .

Моховик зелений

Зростає з липня до жовтня в дубових і змішаних лісах, утворює грибокорень з дубом та іншими породами. Зустрічається частіше поодиноко. Капелюшок у молодого Моховика опуклий, діаметром до 12 см, потім він стає майже плоским, буро-жовтим, оливково-бурим або бурим, бархатисто-повстяний. Часто, головним чином у великих грибів, верх капелюшка поцяткований дрібними тріщинами. Трубчастий шар яскраво-жовтий, пізніше – жовто-зелений. Трубочки широкі, нерівні за величиною, незграбні, злегка синіючі при роздавлюванні. Ніжка невелика: до 8см довжини й 2 см товщини, жовта або злегка червонувата. М’якіть світло-жовта або майже біла, злегка синіюча на зламі.

Їстівний гриб третьої категорії. Використовується у смаженому й тушкованому вигляді, сушиться , рідше – солиться .

Моховик червоний

Зростає в другій половині липня до жовтня у листяних лісах, в заростях чагарників і молодої порослі листяних порід, з якими утворює мікоризу. Капелюшок подушковидної форми, зазвичай 2-10 см у діаметрі, змолоду бархатисто-повстяний, потім – в лусочках від розриву шкірки, рожево-пурпуровий або червоний. Трубочки широкі, незграбні, вдавлені у ніжки, змолоду жовті, пізніше – оливково-жовті, синіючі при роздавлюванні. Ніжка не більше 10 см довжини й зовсім тонка – до 1 см товщини, у верхній частині жовта, внизу – від червонуватого до буро-жовтого, покрита червоними лусочками і волокнами.

Їстівний гриб третьої категорії. Використовується в вареному, смаженому і тушкованому вигляді,сушиться, рідше – солиться.

Крім описаних видів моховиков існують й інші.

Не нехтуйте моховиками, їстівними грибами наших лісів!

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Adblock
detector