Чому не можна викидати енергозберігаючі лампи

Чому не можна викидати енергозберігаючі лампи
[Всего голосов: 0    Средний: 0/5]

Енергозберігаючі лампи — це освітлення нашого часу, сучасне і високотехнологічне, якщо можна так висловитися. Вони економлять електроенергію і дають нам багато світла. Але є у них один мінус — їх не можна просто взяти і викинути у смітник. Чому?

Енергозберігаючі лампи не можна просто викидати, тому що вони містять отруйну ртуть. Їх треба розміщувати в спеціальні контейнери для подальшої утилізації.

Але, по правді кажучи, мало хто так викидає, і в реальності з сімдесяти мільйонів перегорілих ламп, тільки 40% утилізується. А решта викидаються в звичайні сміттєві баки і це створює дуже негативну обстановку для навколишнього середовища, й в першу чергу для повітря. Людина працює як пилосос, з кожним вдихом пари ртуті потрапляють в організм і це викликає важкі отруєння, страждає центральна нервова система, печінка і легені.

А якщо енергозберігаюча лампочка розіб’ється вдома? Це катастрофа? Ні, не обов’язково. Достатньо здійснити певний порядок дій. Ні в якому разі не варто торкатися до осколків голими руками — необхідно надіти рукавички. Ні в якому разі не можна користуватися пилососом, щіткою або віником. Пари ртуті заб’ються в м’які речі, які потім дуже складно видалити. Необхідно взяти два шматочки картону і обов’язково поліетиленовий пакет, який не пропускає ртуть. Однією картонкою, як віником, зібрати на другий скалки і помістити в пакет. Після цього вологим паперовим рушником протерти повкерхню і рушник покласти в той же поліетиленовий пакет. І цей пакет ми викидаємо в контейнер з перегорілими енергозберігаючими лампочками, які таять в собі не тільки економію енергії, а й небезпеку.

На думку деяких фахівців, фундаментальні дослідження до кінця не проводилися про шкоду користування людиною енергозберігаючих ламп.

admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *