Змієві вали

 
 
Розміри Змієвого вала дивують. Ширина основи 20 метрів, висота 10 - 12 метрів, загальна довжина близько тисячі кілометрів. Зверху насипу була побудована дерев'яна стіна з дозорними вежами і віконцями-бійницями для стрільби з луків. Рукотворне походження Змієвих валів під сумнів не ставлять навіть скептики, вся титанічна споруда побудована людськими руками. Ця дійсно гігантська споруда рук людських знаходиться на території сучасної України й про неї неохоче пишуть у підручниках історії. Такий мега проект був під силу тільки потужній централізованій  державі, з плановою економікою і стратегією розвитку на кілька  десятиліть вперед.
 
Але як же так? Пам'ятається вчитель історії в школі розповідаючи про древніх слов'ян, показував нам картинки із зображенням якихось брудних неохайних суб'єктів і маленьких куренів в яких вони відповідно мешкали. А вже про давню потужну державу, здатну до будівництв такого масштабу й мови не було. Для того щоб зробити щось подібне повинні були організовано трудитися десятки тисяч людей, їх треба було забезпечити їжею, охороною від ворогів і житлом.
 
Замість цього нам в школі розповідали про Рюрика, який мовляв зі своєю зграєю був призваний на Русь і навчив місцевий темний і забитий народ азам державності. Тут взагалі історія дивна. Немає жодної згадки в західних літописах про цю знаменну подію, адже піар акціями захід славен спрадавна, місцеві «журналісти» тих часів обов'язково згадали б про цю подію. Ломоносов пояснив це просто, мовляв Рюрик був на його думку прусським слов'янином, а внутрішньослов’янські справи західних хроністів цікавили слабо. 
 
Вся ця масштабна інженерно технічна споруда орієнтована в південно-східну сторону. І будувалося для оборони від тодішніх вихідців з півдня, які зграями постійно здійснювали швидкі набіги на руську землю. Ніякого сенсу вести кровопролитні бої ворогині не бачили, їх метою були беззахисні землеробські села і маленькі містечка де їм не могли чинити серйозного опору. Зіткнення з давньоруськими збройними силами уникали. 
 
 

Поделитесь ссылочкой с друзьями!

Написать комментарий

Ваше имя: