Знайшов, зібрав, поїв

   Ви ніколи не задумувалися чим харчувалися наші предки? Здобували харч полюванням та риболовлею ? – Так. Вирощували хліб ? – Так. Але цього недостатньо для повноцінного раціону. Адже картопля, помідори, кукурудза  та ще й багато інших овочів, що нині є у широкому вжитку, потрапили у наші краї лише у 18-19 століттях. Ось саме тому ми пропонуємі детальніше поглянути на дикоростучий рослинний світ нашої країни, адже величезну кількість плодів, грибів, корінців, травинок, наші пращури здавна використовували у їжу. І були ж дужими, здоровими та красивими !

Оточуючі нас рослини мають силу силенну лікувальних та поживних властивостей, масу потрібних нашому організмові вітамінів та мікроелементів. Якщо перекласти з російської слово блюдо, то отримуємо українською - страва. Тобто їжа, проготована с-(з-) трава(-и). Пропонуємо Вашій увазі підбірку лише частини з тих рослин, що люди здавна використовували в їжу. Можливо Ви навіть будете дещо здивовані, відкриваючи щось нове для себе. Зважте й на те, що більшість з цих рослин й нині зустрічається в дикій природі України, а значить Вам не потрібно карячитись, обробляючи город.  Достатньо просто вийти в поле чи ліс та зібрати щедрий, екологічний та корисний урожай.

Хочеться зазначити, що рецепти, наведені в статтях не є вичерпними. Наше завдання дати інформацію про рослину, а далі експериментуйте, змінюйте інгредієнти, творіть. Адже кулінарія це в великій мірі мистецтво та творчість. Поповнюйте свій раціон цілющими стравами. Діліться з нами своїми знахідками та рецептами.

Новини розділу "Харчові рослини"
Новини розділу "Плоди та ягоди"
Новини розділу "Гриби"