Новини розділу гриби

Гриби

Колись гриби повністю замінювали собою м'ясо і служили основою більшості страв на селянських столах.

Гриби – це унікальний продукт. Основний склад грибів це клітковина, вода, мінерали, вітаміни і білки, рівень яких досить високий. Майже в усіх грибах містяться речовини, що зміцнюють імунну систему організму. Гриби є чудовим джерелом вітамінів «Е», «С», «А» і групи «В». В цілому, по частині їх змісту гриби обганяють навіть багато овочів і фруктів. Наприклад, вітаміну «В» в них не менше, ніж у зернових, вітаміну «РР» - ніж у дріжджах і печінці (зокрема в підберезниках і підосичниках), вітаміну «D» - ніж у маслі вершковому. Найбільші обсяги вітаміну «А» відзначені в таких грибах, як рижики, лисички і білі.

Крім того, в грибах присутній калій, який допомагає зменшити ризик прояву інсульту і дозволяє знизити тиск. Вони багаті селеном, ніацином, рибофлавіном, сіркою, полісахаридами, міддю. Вміст білка в сушених грибах доходить до 30 відсотків, перевищуючи навіть м'ясні страви. Також в грибах присутні ефірні олії, кислоти жирні, клітковина. Однак найкорисніший для організму компонент грибів - лецитин, який перешкоджає відкладенню холестерину. Жирні кислоти в грибах легкозасвоювані, тому даний продукт є незмінним як засіб проти атеросклерозу. Крім того, в них чимало ферментів, що сприяють розщепленню клітковини, жирів і глікогену. А ще вони багаті природним інсуліном.  Гриби дуже ефективно покращують і підсилюють чоловічу потенцію, а завдяки вмісту селену, вживання грибів знижує виникнення раку простати на 65%, і ефективно допомагає при лікуванні чоловічого безпліддя.

Збирати гриби цікаво, а вживати корисно. Але не забувайте, що збирати  можна лише ті гриби, що Ви добре знаєте, уникаючи отруйних та не їстівних. На сторінках нашого сайту ми даємо лише інформацію про гриби , що можуть використовуватися в їжу та лікувальних цілях. Але зважайте на те, що гриби треба правильно готувати перед вживанням. Й не забувайте ,що навіть  100% їстівні гриби можуть мутувати. Отже вживаючи лісові гриби , ви дієте на власний розсуд та ризик!