10 Травня, 2020

Продаж дружин

Неясно, коли звичай продажу дружини на громадському аукціоні виник, але письмові свідчення вказують, що це тривало деякий проміжок часу в кінці XVII століття. У більшості випадків про продаж оголошували заздалегідь, можливо це було схоже на нинішню рекламу в місцевій газеті.
Це зазвичай приймало форму аукціону, частіше на місцевому ринку. Жінці накидали петлю з мотузки на шию або талію, зав’язували руки. Дружину віддавали за найбільшу призначену ціну. Це було одним із способів для чоловіка розірвати незадовільний шлюб. Подібні аукціони регулярно проводили і в XVIII і навіть XIX столітті.
У більшості випадків, громадське розлучення не було вибором простих людей. У 1690 році був прийнятий закон, який вимагав, щоб подружня пара подавала заяву для отримання офіційного свідоцтва про розлучення. Це було дорогим і довгим процесом. Процес продажу дружини не мав жодної підстави в англійському законі і часто приводив до судового переслідування, особливо із середини XIX століття. Однак ставлення влади було пасивне. Потрібно відзначити, що тільки деякі дружини XIX сторіччя заперечили проти їх продажу, а жінки XVIII століття практично не чинили опору, сприймали це як само собою зрозуміле.
У деяких випадках, дружина сама влаштовувала свій власний продаж, і навіть отримувала потрібну суму грошей, щоб звільнитися від пут шлюбу. Продаж дружини зберігся в деякій формі до початку XX століття. У 1913 році, жінка стверджувала в поліцейському суді Лідса, що вона була продана одному з товаришів її чоловіка. Це один з останніх випадків продажу дружини в Англії, про який відомо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *