11 Червня, 2020

Пригоди знаменитих покійників

Відчайдушні трудоголіки люблять повторювати: «на тому світі відпочинемо». Це правило дійсно працює, але не для всіх. У цій статті ми розповімо історії знаменитих людей, які після смерті натерпілися, можливо, більше, ніж за життя.
Альберт Ейнштейн
Ейнштейн, чиє зображення з висунутим язиком прикрашає стіну кожного другого хіпстера, був одним з найвидатніших учених минулого століття. На його відкриття в галузі фізики спираються всі провідні досягнення сьогодення. Його унікальний мозок, що так успішно вирішував математичні дилеми, просто зобов’язаний був стати об’єктом вивчення. Втім, так і сталося.
Патологоанатом Томас Штольц Харві видалив мозок великого вченого після розтину і розрізав на частини для дослідження у своїй лабораторії. За результатами цієї роботи було опубліковано кілька наукових праць. До речі, очі Альберта видалили разом з мозком. Їх забрав офтальмолог вченого Генрі Абрамс. Зараз вони зберігаються десь в Нью-Йорку.
Мата Харі
Справжнє ім’я Мати Харі – Гертруда Зелле. Вона була відомою танцівницею і куртизанкою на початку минулого століття. Подібних «зірок» у Парижі було багато, Мата здобула популярність через чутки про свою шпигунську діяльність на користь Німеччини. Йшла Перша світова війна, і шпигунів карали за законами воєнного часу. Мату Харі розстріляли.
Тіло танцівниці не було затребувано рідними, його передали в анатомічний театр. Забальзамована голова Мати Харі довгий час перебувала в музеї анатомії в Парижі на загальному огляді. Зараз місцезнаходження голови і тіла не відомо. Імовірно вони пропали під час переїзду музею в 1954 році.
Олівер Кромвель
Відомий англійський революціонер, політик, лорд-протектор Англії, Шотландії й Ірландії. Після його смерті у 1658 році до влади прийшов син Олівера Річард. Але незабаром в країні почалися заворушення, і щоб утримати народ від повстання парламент закликав на трон Карла Другого, сина страченого Кромвелем Карла Першого. Юний монарх першим указом помилував всіх сподвижників Кромвеля, а другим наказав стратити самого Олівера. Через два роки після смерті, Олівера Кромвеля дістали з могили, прилюдно повісили і четвертували як зрадника.
Карл Другий показав себе сильним політиком: начебто домігся справедливої помсти, а начебто нікого і не вбив. Після «страти» голова Олівера Кромвеля двадцять п’ять років провисіла на високому шпилі Вестмінстерського палацу, поки її не здуло бурею. Після цього знаменита голова пішла по руках. Нею володіли колекціонери та музеї, поки в 1960 році, через триста років після ексгумації, її не придали землі. Що сталося з іншими частинами тіла революціонера, досі не відомо.
Наполеон Бонапарт
Великий французький імператор Наполеон Бонапарт відомий тим, що підкорив половину Європи і помер на засланні на острові Святої Олени. А ще у нього був маленький зріст. Цей факт дав назву однойменному комплексу. Колишній імператор помер досить молодим, йому було всього 52. Останні роки життя він сильно хворів, і боявся, що ця недуга спіткає його сина. У своєму заповіті Бонапарт дав згоду на розтин і дослідження свого тіла для пошуку ліків.
Доктор, який проводив розтин у присутності іменитих лікарів, використав момент і потайки відрізав причинне місце колишнього імператора. Він подарував пеніс Наполеона корсиканському священику, який привіз його до Європи. Частина тіла великого француза багато разів змінювала власника. Зараз вона знаходиться у якогось Евана Латтімера, батько якого купив інтимну деталь Бонапарта на аукціоні в 1977 році за три тисячі доларів. Для цікавості, королівський розмір – всього 3,8 см.
Ніколо Паганіні
«Він грав так, немов у нього вселився сам диявол!» – Так говорили про італійського скрипаля Ніколо Паганіні його сучасники. І Ніколо не намагався спростувати ці чутки. Чорний піар сприяв зростанню його популярності. Але із зростанням його слави, ріс і народний поголос. Дійшло до того, що після смерті скрипаля його синові відмовили у праві захоронити батька за християнським звичаєм на кладовищі Ніцци. Але син виявився упертим хлопцем, він не залишав спроб домогтися дозволу поховати батька як годиться.
Він перевозив труну з тілом предка з місця на місце, приховуючи його від цікавих очей. Тіло Паганіні таємно закопували в різних містах Італії на термін від декількох місяців до декількох років. Великий скрипаль знайшов спокій тільки через 56 років після смерті, при тому, що прожив він усього 57. До речі, музиканта турбували ще раз. Після скарг на якісь стогони і звуки, які виходять від склепу Ніколо, було вирішено розвіяти чутки про його диявольську сутність і відкрити могилу. Труну відкрили у присутності місцевого священики й онука покійного. Всі побачили тіло Ніколо Паганіні , що чудово збереглося. Ніби він помер днями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *