9 Травня, 2020

Дивні заповіти

Мерці бувають набагато зловісніші живих. Усвідомлюючи, що після смерті для інших людей сонце буде все також світити, а близькі родичі отримувати задоволення від життя, деякі відчувають почуття безсилої люті. Забрати з собою на той світ гроші, славу і задоволення неможливо, але от грунтовно зіпсувати життя знайомим і рідним – завжди будь ласка.

Так, один дотепний англієць на ім’я містер Братт, який дуже “любив” свою дружину, залишив у спадок дружині 330 000 фунтів стерлінгів. На час його смерті, а це був 1961-й рік, величезні гроші! Однак отримати суму бідна жінка могла тільки за однієї умови. Як написав у заповіті померлий чоловік: “Дружина повинна викурювати в будинку щодня по п’ять сигар мого улюбленого сорту”. Варто відзначити, що дружина все життя категорично забороняла чоловіку курити в будинку і ось настала розплата. Шкода, але подальший розвиток історії невідомий, чи погодилася дружина на умови заповіту чи ні. Це, напевно, не так важливо. Сам покійний розраховував на галас в газетах, щоб справити максимальний ефект при оголошенні заповіту. І свого добився!

* * *

Відомий поет Генріх Гейне також відзначився вельми знущальним заповітом. Одружившись в 44 роки на безграмотній, але дуже красивій продавщиці з паризького модного магазинчика, він прожив всього сім років, поки його не розбив параліч. Наступні 8 років німецький поет прожив з нею під одним дахом, поки смерть, на загальне полегшення, не розлучила їх. Незважаючи на всі сварки і нерозуміння, поет залишив всі гроші дружині. Але при одній умові, щоб вона після його смерті якомога швидше вийшла заміж вдруге. Мотивував химерний заповіт поет наступним: “Так я буду впевнений, що на світі з’явиться хоч одна людина, яка стане шкодувати про мою смерть!”.

* * *

У Генрі Бадда було два сини. Коли прийшов час почити в бозі, люблячий і заможний татусь вирішив розділити свої статки між двома нащадками. Однак ненадовго, бо за умовами заповіту, хто перший із синів відростить собі вуса, той забере частину спадщини брата. Треба віддати належне синам, ніхто з них так і не ризикнув з’явиться на людях навіть з найменшою щетиною. Вони розділили 200 000 фунтів стерлінгів по-братськи, що для кінця XIX століття було величезними статками.

Головним доказом існування Шекспіра як реальної людини є його досить дивний заповіт. Сучасні історики впадають в ступор від однієї фрази, яка міститься в ньому: “Заповідаю друге краще ліжко в будинку моїй дружині”. Шекспірознавці досі сперечаються, що ця фразочка означає: презирство, своєрідний англійський гумор або реальну спадщину? Схоже великий драматург був з «тараканами в голові» …

* * *

Хуан заповідав в 1955 році 200 тисяч песо міському театрові Буенос-Айреса за умови, що його череп буде використовуватися у виставі “Гамлет”. Як не дивно, театр виконав заповіт відданого театрала і отримав гроші. Мало того, череп Хуана й досі використовується в спектаклях і якщо будете в Буенос-Айресі на постановці “Гамлета”, то можете побачити його на власні очі.

* * *

Великий комік Чарлі Чаплін заповів близько мільйона доларів тому, хто перший випустить шість кілець тютюнового диму з рота і пропустить через них сьоме. Відомо, що Чаплін був дуже завзятим курцем трубки і фанатів від диму, що і відобразилося в його заповіті. Тисячі людей по всьому світу безуспішно намагаються виконати цей трюк в надії отримати мільйон доларів.

* * *

Завершує добірку канадський адвокат Чарльз Міллар, який славно потроллив після своєї смерті. Чарльз заповідав великий пакет акцій своєї пивоварні трьом священикам, які люто боролися в нерівному бою з алкоголізмом. Як і передбачалося, церковники прийняли спадщину. Але це була тільки розминка! Другим пунктом у заповіті троля став будиночок на Ямайці (без права продажу), який він заповів трьом своїм знайомим адвокатам, що ненавиділи один одного. Третім і найбільшим фріковим пунктом у заповіті стала спадщину в 600 тисяч доларів, яка дістанеться тій матері яка в законному шлюбі за десять років з моменту смерті Чарльза народить найбільшу кількість дітей в Торонто. Так почалася велика гонка лелек в Торонто. Країна занурювалася в депресію, роботи не було, грошей на розвагу теж. Що залишалося робити? Тільки брати участь у змаганні! На Торонто обрушився бебі-бум. У 1938 році стали підбивати перші підсумки. Спершу намітилося двоє лідерів по 10 дітей, однак обидві жінки були дискваліфіковані. Одна за те, що діти були від різних чоловіків, а інша за те, що не всіх дітей народила в Торонто. У підсумку 600 000 доларів поділили серед чотирьох жінок у яких було по 9 дітей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *