11 Червня, 2020

Чорношкірий самурай

Завдяки незліченним історіям про їх честь та героїзм, самураї, можливо, самі легендарні воїни в історії. Шанувальники японської історії без сумніву знають такі імена, як Міямото Мусасі і Токугава Іеясу, але як щодо чорношкірого самурая?

Хоча він недовго пробув самураєм, людина на ім’я Ясуке займає особливе місце в японській історії як перший і єдиний темношкірий самурай.

Легенда про Ясуке схожа на сюжет наступного фільму Квентіна Тарантіно. Ясуке забрали з його будинку десь в центральній або західній Африці і продали в рабство священику-єзуїту по імені Алессандро Валіньяно. У 1579-му році Валіньяно зробив місіонерську поїздку до Японії, взявши Ясуке з собою, і коли раб прибув до Країни Вранішнього Сонця, він викликав великий переполох. Зрештою, Ясуке був два метри зростом і трохи виділявся серед однорідного населення Японії.

У 1581-му році про прибульця дізнався Ода Нобунага, могутня людина, завдяки якій Японія остаточно булла об’єднана, і запросив Валіньяно до себе. Нобунага був вражений 27-річним рабом. Вони навіть могли спілкуватися, оскільки за кілька років, проведених в Японії, Ясуке вивчив японську мову. Однак Нобунага був не цілком впевнений, що колір шкіри прибульця справжній, і змусив вимити його, просто щоб переконатися. Коли його слуги не змогли зішкребти чорноту Ясуке, Ода оголосив його свої васалом і дав йому японське ім’я, яке ми знаємо сьогодні.

В якості васала Нобунаги Ясуке знайшов більше свободи, ніж раніше. Технічно він все ще був слугою, але тепер він їв за столом зі своїми колегами і отримував гроші за свою роботу. Однак його служба Нобунаге була недовгою. Один з генералів Нобунаги зрадив його, і в останній програній битві Ясуке не дозволили гідно закінчити своє життя, а відіслали в єзуїтську церкву … де він пропав. І ніхто не знає, що сталося з африканським самураєм після цього.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *