Звіробій – користь і протипоказання

Звіробій – користь і протипоказання

Звіробій цвіте яскраво-жовтими невеликими квітками. Зазвичай період цвітіння охоплює літо. Саме тоді потрібно здійснювати збір цієї корисної рослини. Користь звіробою представлена ??саме його суцвіттями.

Свою назву трава отримала невипадково. Пов’язано це з її здатністю збільшувати чутливість окремих ділянок шкіри тварин. Першими очевидцями стали пастухи. Вони помітили, що після того, як худоба поїдає звіробій, на їхніх світлих ділянках шкіри з’являються почервоніння та свербіж. Дуже часто виникали також незагойні виразки, запалювалися залози. Іноді наслідки були досить сильні і тварина гинула.

Цікаво, що для людини ця рослина навпаки є прихильною. Її цілющі властивості вельми цінні. Вони позитивно впливають на всі процеси в організмі. Виняток становить індивідуальна непереносимість або алергія. В цілому головні корисні властивості трави полягають в її можливості здійснювати регенерацію тканин, а також знезаражувати пошкоджені ділянки. Саме тому активне застосування звіробій знайшов в дитячій терапії. Він допомагає в лікуванні ротової порожнини і ясен, використовується при гінгівіті і стоматиті.

Комплексне лікування цією рослиною дозволяє позбутися від опіків і гнійних утворень. Для цього підійдуть міцні відвари цієї трави, які використовуються для промивань уражених областей і полоскань ротової порожнини.

Настої рослини знайшли своє застосування під час хвороб печінки, протоків і жовчного міхура. Вони допомагають здійснювати відтік жовчі. Дуже важливо розуміти, що якщо в нирках знаходяться камені, використовувати настої не можна. Це може призвести до погіршення стану через їх переміщення.

Медики радять використовувати звіробій для лікування метеоризму, діареї і зниженій кислотності організму. З усіма цими проблемами трава справляється швидко і без негативних наслідків.

Корисні властивості звіробою представлені гіперицином. Ця речовина дбайливо піклується про центральну нервову систему. Вона часто виступає в ролі антидепресанту. Все це сприяє застосуванню звіробою для лікування дратівливості, безсоння, депресії, тривожності. Головним достоїнством рослини є те, що його можуть безбоязно вживати і літні люди. Також звіробій дозволений для застосування тим, хто страждає соматичними і неврологічними захворюваннями, хоча безліч препаратів є для них забороненими. Він обережно та дбайливо виводить людей зі стану напруженості і нервоза.

Корисні властивості звіробою представлені також тим, що він здатний надавати судинозвужувальну і протимікробну дію. Таким чином, він є ефективним препаратом для лікування закладеності носа і нежиті.

Для гіпотоніків звіробій є унікальним засобом. Його корисні властивості сприяють звуженню судин і підвищенню тиску, з чим найчастіше не можуть впоратися і медичні препарати.

Як і будь-яка рослина, звіробій протипоказання теж має. У першу чергу, до них відносять індивідуальну непереносимість. Зустрічається це досить рідко, проте є цілком можливим.Також слід перестрахуватися від фототоксичних реакцій. До смертельного випадку вони привести навряд чи зможуть, але шкоди завдадуть. Ними може бути представлена гіпермігментація або утворення дерматологічний реакцій. Найчастіше це відбувається під сонячними променями.Також шкоду звіробій завдасть і тим, хто страждає артеріальною гіпертензією. Це пояснюється його здатністю до підвищення тиску. В окремих людей трава може викликати уповільнення реакція, що говорить про те, що вживати її не варто автолюбителям.Шкоду рослина може нанести в тому випадку, якщо її вживати в їжу під час вірусного або інфекційного захворювання. Звіробій «допомагає» понизити імунітет, що не дає одужати швидко. Однак ця його особливість іноді буває дуже корисна. Приміром, під час післяопераційного періоду після пересадки органів. Він сприятиме «притисканню» донорського органу в новому тілі.

Варто розуміти, що шкоду рослина може завдати і в тих випадках, коли його застосування суміщають з медичними препаратами. Приміром, він зробить негативний вплив на серцеві антикоагулянти. Воно виявиться в тому, що бажаний ефект не буде досягти. Не радять його приймати і тим, хто вживає протизаплідні препарати. Шкода, якщо її можна так назвати, в даному випадку очевиднв.Завдяки активній антидепресивній дії прийом звіробою не можна поєднувати з аналогічними лікарськими препаратами. Корисні властивості рослини накладуть свій відбиток, який посилить дію препаратів. Результатом передозування стане шкода для організму.

Маленьким діткам звіробій не рекомендується. Він може порушити ще не сформувалуся нервову систему дитини. Його застосування дозволене з 12-ти років. Цей вік вважається повноцінним для того, щоб почати приймати в їжу багато продуктів. Єдиною умовою є їх дозування.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *