Золото Муньоса

Золото Муньоса
У 1826 році поліція Венесуели зацікавилася колишнім католицьким священиком Домінго Муньос, який став ватажком банди піратів, широко прославилася своєю кровожадностью.Служітелі закону вирішили захопити його і піддати тортурам, щоб дізнатися, де він ховає награбоване.
Однак Домінго Муньос і його подруга Есмеральда Тіано були невловимі. Їм завжди вдавалося вислизнути, незважаючи на те, що облави застигали їх завжди в одному і тому ж місці, званому бухтою Червоних скель. Ця бухта розташована на острові Аруба, найзахіднішому з Малих Антильських островів, і в силу свого розташування була ідеально пристосована для замикання кільця оточення.
Тим не менш, Муньос, що віддавали перевагу рядитися в алое облачення католицького кардинала, завжди благополучно йшов з пастки. Він пояснював це таким чином: «Мене і моє золото оберігає Той, хто нижче Бога, але володіє більшою силою!» Але в підсумку всесильний піклувальник Домінго відвернувся від нього. Муньоса зловили, катували в повній відповідності з прийнятим раніше рішенні, але нічого не добилися. У підсумку його стратили, як індійського сипая: прив’язали до гарматного жерла і вистрілили … Заховані же їм скарби так і не знайшли.
… Ця дивна любов виникла після численних сповідей красуні симпатичному священику. Чоловік Есмеральди, завзятий п’яниця, постійно бив її, а вона у відповідь наставляла йому роги. Зв’язок між сповідником і кається тривала доти, поки остання не з’явилася вночі в будинок священика і не зізналася йому в тому, що вона вбила ненависного чоловіка. Муньос, анітрохи не замислюючись, відпустив їй гріхи, після чого ні їй, ні йому не залишалося нічого іншого, як покинути рідне місто Кіто.
Есмеральда в ту ніч скочила на коня, а Муньос, пристрелив двох своїх парафіян, які обурилися його поведінкою, попрямував за нею. Шлях привів їх до піратів, і вони з радістю влилися в суспільство відчайдухів. Незабаром колишній священик очолив зграю піратів. Справи у ватаги морських розбійників пішли успішно, і незабаром чималих розмірів печера в бухті Червоних скель була буквально завалена награбованим добром. Коли весь простір печери було вже забито, пірати почали заповнювати коштовностями бочки, заливати їх смолою і ховати в інших місцях.
Кажуть, що місце кожного складу фіксували татуюванням на спині самої Тіано. Моряки, домагаючись розташування красуні, охоче розповідали їй про те, що, коли і куди переправлялось на їх судах. Так вона стала королевою піратів.
У неї був особистий чорношкірий слуга; схоплений владою, він перед стратою показав наступне. «Пірати вирили під природною печерою ще одну, штучну, в якій хазяїн побудував храм на честь Есмеральди. Там поставили величезні бронзові чани, які наповнили різними коштовностями. Господар, читаючи Біблію, влаштовував порочні служби, змушуючи цілувати їй ноги. Схоже, вона зійшла з розуму, і замість одягу використовувала тільки нитки перлів і золоті ланцюжки. Вона була впевнена в тому, що її коханця незабаром схоплять і неодмінно спалять на вогнищі як колишнього священика. Сам же господар, передчуваючи близький кінець, велів їй покинути нас і віддалитися в ліси. Вона так і пішла від нас – гола, прикрита тільки нитками перлів і золотими ланцюжками. Перед цим Муньос змалював з її спини дві карти. Одну з них він закопав у печері, другу передав пірату Маркесу по кличці М’ясник, але пізніше зарізав його. Тепер ніхто не знає, де заховані скарби ».
За Есмеральдою почалося справжнє полювання. У результаті її вдалося зловити і змалювати зі спини татуйовані карти. Проте пошуки по ним не дали рівним рахунком ніяких результатів по одній – єдиній причині: ніхто не здогадався подивитися на татуювання в дзеркало – прийом шифровки, відкритий ще Леонардо да Вінчі … А дама, що зберігала на своєму тілі таємницю поховань неймовірних багатств, пустилася у всі тяжкі – її життя тепер стала недоторканною!
І все-таки через століття з гаком американець на ім’я Тері Уеленс, який оголосив себе нащадком Муньоса, викупив ділянку суші на острові Аруба під приводом організації туристичного бізнесу. Під цим прикриттям він почав пошуки зниклого скарбу. Вибудовані ним котеджі під виглядом туристів заповнили його ж мексиканські робітники з американських ферм. Роботи розгорнулися неабиякі. І тут сталося справжнє диво!
Тері Уеленс згадував в 1954 році: «Скарби немов вирішили покинути надра. Але радості я не відчув, навпаки – мною оволоділи суперечливі почуття. Скарбів було занадто багато – не встигнути ні проїсти, ні прожити мені самому і моїй команді, та й усім нашим нащадкам, чорт знає, до якого коліна ». Це, напевно, був найвдаліший за всю історію пошуків відкриття справжнього скарбу.
Після зупинки робіт у бухту Червоних скель увійшов американський корабель. Два з гаком години в нього завантажували скарби. Кажуть, що Уеленс, здавши скарб в казначейство США, отримав величезні відсотки, яких вистачило і на те, щоб зробити мільйонерами всіх його мексиканських робітників. Однак жодних офіційних підтверджень тому немає. А скарби, як відомо, оцінюються не тільки за вагою золота і дорогоцінних каменів, а й з художнього гідності прикрас, виконаних з них.
Аргентинський репортер Лі Стейнберг в ті далекі роки написав: «Точно так воно і було. Я можу поіменно назвати мексиканських хлопців, які стали мільйонерами, ледь повернувшись в Штати з Аруби. Якщо це не доказ, то чим ще можна переконати вас? »До речі, нині бухта Червоних скель обнесена колючим дротом під високою напругою, її ретельно охороняють венесуельські військові. Хто знає, заради чого? Через ще не виявлених скарбів, або з якихось інших, невідомих нам причин?
Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *