Замок в Збаражі

Замок в Збаражі

Цей замок найчастіше привертає увагу польських туристів. І цьому можна знайти пояснення — його зведення почали в XVII столітті їх предки Христофор та Юрій Збаразькі. Відсутність реклами та належної інфраструктури ще не означає, що архітектурний пам’ятник не вартий уваги. У першу чергу, це палацово-оборонна споруда вражає розмірами. А чого тільки вартий костел Бернардинів! На території України він єдиний, а у світі — їх всього 4.

Відсутність спадкоємців у братів Збаразьких зробило наступним господарем князів Вишневецьких, які й продовжили зміцнення комплексу. Далі, серед спадкоємців були і графи Потоцькі, і генерал Юзеф Бем, який відзначився будівництвом на території замку цукрового заводу. До резиденції князів — двоповерхового палацу ренесансного типу — примикали каземати. Там розташовувалися і казарми, і стайні, і склади для пороху і зброї. По периметру комплексу було встановлено близько 50 гармат, а навколо оборонного валу проходив широкий рів з водою. Одним словом, не дарма свого часу Збаразький замок вважався одним з найпотужніших фортифікаційних комплексів у цих краях.

Сьогодні в стінах замку діє музей з безліччю археологічних та етнографічних цінностей. У просторих залах можна побачити бюсти відомих історичних особистостей, дерев’яні скульптурні композиції, портрети колишніх власників замку, старовинний орган, зроблений у Львові в XIX столітті. Особливої ??уваги варті найцінніші експозиції стародавніх ікон, монет, предметів побуту та інструментів, керамічного посуду і вишитих виробів. А якщо заглянути в колишні каземати — потрапите на виставку старовинної зброї та обмундирування.

м Збараж, вул. Б. Хмельницького, 28 (Замкова гора),

Час роботи: щодня з 10: 00-20: 00 (взимку до 18:00)

Тел .: (03550) 2-34-49, (03550) 2-22-70

admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *