Замок в Збаражі

 

 

 

Цей замок найчастіше привертає увагу польських туристів. І цьому можна знайти пояснення - його зведення почали в XVII столітті їх предки Христофор та Юрій Збаразькі. Відсутність реклами та належної інфраструктури ще не означає, що архітектурний пам'ятник не вартий уваги. У першу чергу, це палацово-оборонна споруда вражає розмірами. А чого тільки вартий костел Бернардинів! На території України він єдиний, а у світі - їх всього 4.

Відсутність спадкоємців у братів Збаразьких зробило наступним господарем князів Вишневецьких, які й продовжили зміцнення комплексу. Далі, серед спадкоємців були і графи Потоцькі, і генерал Юзеф Бем, який відзначився будівництвом на території замку цукрового заводу. До резиденції князів - двоповерхового палацу ренесансного типу - примикали каземати. Там розташовувалися і казарми, і стайні, і склади для пороху і зброї. По периметру комплексу було встановлено близько 50 гармат, а навколо оборонного валу проходив широкий рів з водою. Одним словом, не дарма свого часу Збаразький замок вважався одним з найпотужніших фортифікаційних комплексів у цих краях.

Сьогодні в стінах замку діє музей з безліччю археологічних та етнографічних цінностей. У просторих залах можна побачити бюсти відомих історичних особистостей, дерев'яні скульптурні композиції, портрети колишніх власників замку, старовинний орган, зроблений у Львові в XIX столітті. Особливої ​​уваги варті найцінніші експозиції стародавніх ікон, монет, предметів побуту та інструментів, керамічного посуду і вишитих виробів. А якщо заглянути в колишні каземати - потрапите на виставку старовинної зброї та обмундирування.        

 м Збараж, вул. Б. Хмельницького, 28 (Замкова гора),

Час роботи: щодня з 10: 00-20: 00 (взимку до 18:00)

Тел .: (03550) 2-34-49, (03550) 2-22-70

Поделитесь ссылочкой с друзьями!

Написать комментарий

Ваше имя: