10 Травня, 2020

Замок Радомисль

Якщо є бажання побачити середньовічну фортифікаційну споруду у всій красі, тоді варто вирушати в замок Радомисль. Він велично підноситься на гранітній скелі. Місцевість навколо заворожує – по близькості знаходяться 2 водоспади, мальовнича річка Мика, велике кристально-чисте озеро і густі хвойні ліси. Завдяки товстим кам’яним стінам, всередині зберігається температура близько +18 градусів, незалежно від пори року. А чого тільки варті масштаби – цілих 2500 кв. м! Високі стіни, дубові перекриття під стелями, балкони у концертному залі для камерної музики – все це дозволить моментально перейнятися духом старовини.

Примітно, що в 1612 році на цьому ж місці була зведена «папірня». Вона являла собою укріплену фабрику по виготовлення паперу для друкарні Києво-Печерської Лаври. Дотримуючись стародавніх традицій, в цьому історико-культурному комплексі відновлена можливість повторити технологію виробництва. Кожен бажаючий може власноруч виготовити аркуш паперу, ідентичний тим, якими користувалися ченці 400 років тому. У його основі будуть волокна тканини, льону й кропиви, що забезпечить неймовірну міцність. Також зберігся старовинний верстат для нанесення тексту, який можна випробувати в дії.

Ще однією гордістю замка є унікальний музей української ікони із експозицією «Душа України». Тут представлено близько 5000 предметів християнського мистецтва XVII – XX ст. з усіх регіонів України: різноманітні види ікон (вирізані із дерева, відлиті із металу, а також написані на склі та дереві), величезні домашні іконостаси, гуцульські складні й козацькі ковчеги. І обов’язково не забудьте прогулятися по ландшафним парком!

м Радомишль, вул. Щорса, 15, Житомирська обл.
Час роботи: пн-ср – вихідний, чт-нд – з 9: 00-18: 00 (у тому числі офіційні державні вихідні та святкові дні)
Тел .: (098) 339-18-07

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *