Загадки древніх міфів

Загадки древніх міфів

Коли ми сьогодні говоримо про походження на нашій планеті перших людей, ми, як правило, користуємося тими стереотипами, за допомогою яких наc навчали в середніх і вищих навчальних закладах за навчальними програмами. Але якщо уважно поставитися до цього питання, то слід згадати, що у нас, крім навчальних програм, є два незалежних достовірних джерела відомостей про далеке минуле. Це, в першу чергу, міфи найдавніших мешканців Землі, що розповідають про появу на Планеті перших людей, і, звичайно, археологічні розкопки. Спробуємо уважно Прислухатися до того, що думали з цього питання наші далекі предки, що говорили про себе ті, хто жив на Землі в самому початку нашої сьогоднішньої цивілізації.

Вивчаючи міфологію планети, ми опинимося перед фактом і змушені будемо визнати, що ні один з найдавніших народів планети Земля не вважав себе земним! .. Всі найдавніші народності планети або виводять свій родовід від “небесних богів”, або містять міфи про пряме переселенні своїх предків з інших світів .. Це подання відображено, наприклад, у біблійному міфі про вигнання перших людей з “небесного раю” і про переселення їх на Землю, де до цього моменту вже було “посіяне” життя у вигляді тварин і рослин … Ось фрагмент дешифрування “кохау-ронго-ронго” (“говорящого дерева”), що оповідає про прапредків аборигенів острова Пасхи: “Він спустився з Неба на Землю, на обидві землі Хоту Матуа … Він прийшов на кораблі свого молодшого сина, свого кращого сина. Він прийшов на Землю з Неба “. Працювавши кілька років на цьому острові відомий французький етнограф Франсіс Мазьєр записав найпотаємніші легенди остров’ян про небесних першопоселенців, що оспівують, як він пише, “зовсім особливий, але світлий розум тих, кого все ще називають тут “інші люди “. Ми знаємо, що ця перша раса дійсно існувала і володіла якимись вищими знаннями зовсім іншого світу “, – повідомляє науковець.

Серед найдавніших міфів звертає на себе увагу широко поширений в стародавньому світі сюжет, що описує появу на Землі “небесних предків” або “богів-прабатьків”. У різних народів цей момент зв’язувався з образом принесених птицею або змією “небесних металевих яєць”, з яких з’являються перші люди. У книзі З.П.Соколовой “Культ тварин у релігіях” наводиться стародавній переказ про те, що “сирійська богиня – прародителька Ма впала з неба в яйці, яке висиділа голубка …”. У стародавніх варіантах першої руни “Калевали” йдеться про те, як “небесний, орел” приносить шість золотих і одне залізне яйце, з яких виходять предки фінів. Про “залізні яйці”, які приносить “небесний орел”, розповідає міф про походження якутів.

Згідно древніми іранськими переказами, бог світла праотець людей і вчитель добра Ахурамазда також народився з “небесного яйця”. Тому стародавні іранці прославляли яйце в священних, гімнах, тримали в храмах металеві зображення яйця. З “золотого небесного яйця” виходить бог стародавніх індусів Брама. Древнєсанскритське джерело “Сатапатха Брахмана”, оповідає про індійського аналога Адама, також пов’язує, з його появою небесне “золоте яйце … з нього виникла … людина. Це був Праджапаті “. Так само як і персонаж найдавнішого пам’ятника індійської культури “Рігведи” Вісвакарман, який з’являється з яйця, “плаває в світобудові …”. В Океанії на острові Самоа збереглися легенди про Таагароа, який “плавав на початку світобудови в яйцеподібній раковині в темному просторі …” Згідно древнекитайскому міфу первопредок людей Паньгу в незапам’ятні часи заснув у величезному “небесному яйці”. “Минуло вісімнадцять тисяч років перш ніж він прокинувся … навколо нього був суцільний чорний морок …”

Боги стародавніх єгиптян Ра і Пта, від яких єгиптяни виводять свій родовід, також з’явилися на землі з “небесних яєць” … У радянському тижневику “За кордоном” (N5,1969 р) дослідник стародавніх міфів Г.Хеннінг призводить стародавній переказ інків про “прибулому із зірок” золотому кораблі. “Їм командувала жінка на ім’я Орьяна. Їй судилося стати праматір’ю земної раси. Орьяна народила 70 земних дітей, а потім повернулася до зірок “. Священна книга центральноамериканських індіанців майя-кіче “Пополь-Вух” також оповідає про чотирьох “небесних предків” цього народу, які як і Орьяна, виконавши земну місію, повернулись “на небо” … За віруваннями північноамериканських індіанців, їхні предки були “зібрані в небі” Великим Духом Гітчі, який відправив велику Птицю-Громовержець на пошуки особливого місця, де повинні будуть жити його діти. “Птах-Громовержець знайшов цю землю на північноамериканському континенті і він доставив туди перших індіанців, щоб вони навчилися користуватися цією землею мудро і ніколи не зловживали природними ресурсами.” У книзі “Від таємниці до знання” радянський дослідник О.Кондратьєв пише: “Було встановлено, що серед американських індіанців немає людей з кров’ю III і IV груп, тобто фактор “В” в крові корінних жителів Нового Світу відсутній. А в крові південноамериканських індіанців немає не тільки фактора “В”, а й фактора “А”. У всіх у них тільки I група крові! Іншими словами, в крові нащадків легендарної Орьян міститься один лише фактор “О”. У якому зв’язку знаходиться цей факт і легенда інків про “небесних предків-довгожителів”? Дослідження, проведені в Київському НДІ геронтології під керівництвом професора В. П. Войтенко, показали, що відсутність в крові факторів “А” і “В” є привілеєм саме довгожителів. Інакше кажучи, “зійшлі з небес”, згідно давніми переказам, предки південноамериканських індіанців, мабуть, дійсно жили набагато довше сучасної людини …

Уявлення про неземне походження предків ми знаходимо також в тибетському трактаті “Ясне знання”, де говориться: “Перші люди на Землі з’явилися від небесних богів“. Спочатку перші люди могли літати по небу, як боги, але потім втратили цю здатність. Причина полягала в їжі.

Поки люди харчувалися якимось особливим складом, чимось на зразок нектару, вони могли літати. Коли ж нектар скінчився і вони перейшли на більш грубу їжу, то стали деградувати і втратили здатність пересуватися по повітрю. Далі вони змушені були почати займатися сільським господарством “. Стародавні германці були впевнені, що їхні предки прибули на Землю на “літаючих баштах”. Нащадками “небесних предків” вважають себе і аборигени Новогебрідський островів. Тієї ж думки про своє походження і айни, що живуть сьогодні на Сахаліні і в Японії. Туристам, які відвідують Японські острови, ще й сьогодні показують священний стовп в долині річки Сару (на острові Хонсю), що відзначає, те місце, на яке ступив ногою перший айн, що спустився з неба на Землю … У стародавньому переказі аборигенів Австралії розповідається, як “небесна змія” Унгуд “ходила по створенним нею землям і скрізь відкладала яйця. З них вилупилися Вонджіна (міфічні предки людей), які і розійшлися у всіх напрямках “. Можна як завгодно ставитися до того чи іншого окремого міфу, але міфологію цілої планети підробити неможливо, і ми стоїмо перед фактом, що наші далекі предки були одностайно переконані у своєму “небесному” або, інакше кажучи, “інопланетному” походженні! Не випадково китайський мислитель Дун Чжун Шу в другому столітті до нашої ери стверджував: “Корінь становлення людини в небі. Небо – праотець людини “.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *