З танка по літаку

З танка по літаку

Стояв грудень 1944року. Радянські війська наближалися до окупованого угорцями словацького міста Іпольшагу (нині – Кроки). Однак на рубежі річки Іпель радянські танки були зупинені нальотами угорської авіації – ледь сапери встигали закінчити наведення переправи, як юнкери Ju-87 тут же її знищували.

Під час одного з нальотів танк M4 Шерман (отриманий по лендлізу) зі складу 46-ї гвардійської танкової бригади, екіпажем якого командував гвардії лейтенант Григорій Вербовий, раптово рвонув до залізничного насипу.

Угорські льотчики відразу помітили танк , що вийшов з укриття і кинулися на нього. Ведучий Ju-87 закінчив захід і увійшов у піке. В цей момент механік-водій гвардії сержант Михайло Кораблін здибив носову частину Шермана на високий залізничний насип. Довгоствольна гармата дивилася в небо, майже як зенітна гармата.

Головний літак продовжував стрімко пікірувати, за ним з невеликими інтервалами неслись інші бомбардувальники … Секунда, друга … Літаки невблаганно наближалися до танка Вербового. Коли здавалося, що вже ніщо не врятує Шерман від прямого попадання ось-ось скинутої серії потужних бомб, грянув гарматний постріл. Танк здригнувся і трохи сповз вниз. Ведучий Ю-87 вибухнув, і його безформні шматки, покружлявши в повітрі, рухнули в річку і на землю.

Миттєва загибель провідного літака приголомшила інших ворожих льотчиків. Вони кинули літаки в різні боки, поспішно скинули бомби куди попало і, круто розвернувшись, пішли на північний захід. Авіація противника не з’являлася в повітрі ні в цей, ні в наступні дні. Як з’ясувалося кількома днями пізніше, серед ворожих солдатів і офіцерів поповзли чутки про надпотужню зенітну зброю радянських танків.

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *