Харчове використання Живокіста (окопник)

Харчове використання Живокіста (окопник)

Живокіст лікарський

(рус. Окопник , лат. Symphytum officinale L.,)

Живокіст лікарський – трав’яниста рослина, яка відноситься до сімейства бурачникових. У народі трава живокіст отримала таку назву оскільки рослину здавна застосовували для швидкого зрощення пошкоджених кісток. ивокіст лікарський має протизапальну, протимікробну, регенеруючу дію, а також, сприятливо діє на підвищення апетиту і загального тонусу. У народній медицині на основі коренів живокосту готують настої, відвари, порошки, мазі, спиртові настоянки.

Ця рослина має довге прямостояче стебло, часом досягаєдо 1,2 метра. Все стебло покрите жорсткими волосками. На гіллястому стеблі розташовані листя: нижні – черешкові, верхні – великі сидячі, довгасто-ланцетної форми з шорсткою поверхнею. Листя живокосту мають характерний огірковий запах. Кореневище у живокосту лікарського коротке чорно-бурого кольору, з веретеноподібним чорним, а на зламі сірувато-білим корінням, довжина досягає до 70 см.

Період цвітіння живокосту лікарського – з травня по липень місяць. Квітки живокосту невеликого розміру пурпурного, біло – рожевого або фіолетового кольору, утворюють між собою волотисте суцвіття. Плід представляє собою односімяний горішок і дозріває в липні – вересні. Живокіст віддає перевагу вологому торф’яному грунту і виростає на вологих луках, узліссях лісів, біля берега водойм і річок.

Підземна частина живокосту – джерело червоної фарби; раніше застосовувалася для дублення шкір.

Свіжі пагони і листя рослини в багатьох країнах вживають в їжу як приправу до супів і в якості салатної зелені.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Adblock
detector